Kategoriler
Formula1

Kubica'nın Kaza Yaptığı Yer Modifiye Edildi

Kanada GP yetkilileri, geçen sene Robert Kubica’nın büyük kazasının olduğu yerde benzer kazaları engellemek için modifikasyonlar yaptı.

Kubica, arkadan Jarno Trulli’nin aracına temas etmesi sonucu aracın kontrolünü kaybetmiş ve korumasız duvara vurmuştu. Bu olaydan sonra pist yetkilileri ve FIA bu bölümde güvenlik için neler yapılabileceğini değerlendirdiler.

Sonuç olarak buradaki duvarın piste daha yakınlaştırılmasının daha iyi olacağı kararına varıldı böylece hangi açıdan olursa olsun kazanın etkisinin daha az olması amaçlanıyor.

Bunun yanında duvar koruması da yükseltildi ve böylece aracın havalanması halinde karşı tarafa geçmesi engellenebilecek.

“Kubica'nın Kaza Yaptığı Yer Modifiye Edildi” için 0 yanıt

bariyerler dubleks olsa bile patlardı:D kubicayı anma yarışı olurdu siyah bantlar siyah burunlar olurdu araçlarda ama şükür ki bi sorun yok

Orada lastik bariyer olsaydı Kubica bu kadar ucuz atlamazdı bence. Duvar sayesinde araç yön değiştirdi. Bariyer olsaydı araç oraya çakılıp kalacaktı. Bu en az 2-3 katı G kuvveti demek.

Arkadaşım oraya lastik bariyer koymanın mantığı yokk 🙂 hayal et bakayım kubicanın kaza yaptığı yerde lastik bariyerler olduğunuu…ne olur o lastiklere:):)

Arkadaşım orda lastik bariyer olmazzz duvar olurrr..ama ordaki duvar s şeklinde olduğu içinn kubica feci şekilde kaza geçirmiştirrr..orayı zamanında düzleştirselerdii kubica oyle kaza yapmazdıı…duvarda kayar giderdii

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir