Kategoriler
Formula1

Pirelli: "Lastik Seçimi, Spa'da Pilotların Zorlamasına İzin Verecek"

Lastik idaresinin daha da önem kazandığı bu sezon Pirelli Motor Sporları Sorumlusu Paul Hembery, hafta sonu Spa’daki yarışta pilotların muhafazakâr olmadıklarını görmeyi umuyor.

Hembery: “Lastik açısından, yüksek hızlar ve aşırı güçler nedeniyle bu sezon karşılaştığımız en zorlu pistlerden birisi.”

“Sert ve orta hamurlar, pilotların başından sonuna kadar zorlamasına izin verecek ki Spa bunun için tasarlanmıştı.”

Bu seneki hamurların karakteri, sezonun ilk 7 yarışında 7 farklı galibin ortaya çıkmasını sağlamıştı.

Hembery: “Sezonun ilk yarısı, Formula 1 tarihinde görülen en yakın ve en rekabetçi şekilde başladı. Bu yüzden, yaz tatili sonrasında takımların adımlar attığı 2012’nin geri kalanının nasıl olacağını görmek için sabırsızlanıyorum”

“Şu anda grid çok yakın; özellikle de orta grup. Tahmin etmesi imkânsız”

“Pirelli: "Lastik Seçimi, Spa'da Pilotların Zorlamasına İzin Verecek"” için 0 yanıt

bir yönden haklısın ama kullanılan daha az downforce ve fren noktalarının az olması da benzin tüketimini azaltan faktörler ne kadardır bilemem ama benimki hayaldi sadece. sanırım 10 saat falan hiç sıkılmadan spa yı izleyebilirim

Elbetteki zor. Hatta ve hatta imkansız. 10 turluk artış spa da 70 km eder ki bu da hayli yüklü bir yakıt artışı demek sadece bu 2 yarışa özel yakıt tankı tasarlanamayacağına göre o iş yaş hee tüm yarışlar uzasın fikri olabilir bak 🙂

spa'da her zaman yağmur ihtimali vardır. Hava güneşli bile olsa kara bulutlar anında kaplayabilir gökyüzümü. Pist yağmur ormanlarının arasında.

tabi ya zorlamamak lazım.pilotların işi zorlamak limitlerde gitmek hatta o limitleri aşmak.lastik bakıcılıgı yapmak değil.

umarım lastıklere ne olacagını dusunmeden herkes asılır herkes zorlarda hanyayı konyayı görsekbenım favorlireim kimi ve hamilton.hayırlısı olsun bekleyıp görelim.

Lastik seçimi bence tam Ferrarinin umduğu gibi olmuş en sert lastikler Ferrariye oyuyor yanlış hatırlamıyorsam

(Acaba bu hafta sonu yağmurlumu geçecek)bilen varmı

Acaba soft ve mediumlar bu pisti kaldıramayacağı için bu kararı vermiş olabilirmisiniz?
Muhtemelen soft ve medium olsa 4-5 pitten aşağı görmezdik heralde.

Yanılıyor olabilirim belki ama Silvertone de kullanılmıştı bu lastikler ve McLaren dökülmüştü. Bu yarışta inşallah öyle olmaz.

Çünkü çok güçlü olacağız gibi kuru zeminde geçerse yarış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir