Kategoriler
Formula1

Kanada Önceki Ferrari

Monako öncesinde takımlar, Paul Ricard’ın "Montreal özellikli" halinde Kanada GP hazırlıkları yapmıştı. Bununla birlikte o günkü çalışmalar, ıslak şartlar nedeniyle gerçek bir gösterge ortaya çıkmamıştı. Şimdiye kdar Ferrari, bütün pistlerde rekabetçi göründü ve son üç senede burada kazanamış olmalarına rağmen Montreal’e de güçlü geliyorlar. İtalyan takım Kanada’da 11 galibiyete sahip ve Kimi Raikkonen burada McLaren ile 2005’te kazanmıştı.

Fin pilot bu son yarış Monako’dan puansız ayrılmasının ardından Kanada’da iyi bir sonuç amaçlıyor.

Kimi Raikkonen: "Kanada GP’ye özel hazırlıklar, bazı testler yaptığımız Le Castellet’teki son gün için planlanmıştı. Ne yazık ki o gün yağmur yağdı ve çok şey yapamadık. Ama şimdi hepimiz aynı seviyedeyiz."

"Ferrari Kanada’da iyi bir geçmişe sahip ve orada orada dengeli olunacağını bekliyorum. Sıralama daha da önemli. Bu yüzden, mümkün olan en iyi ayara sahip harika bir araç elde etmek için hafa sonunun başlangıcındanitibaren çok iyi çalışmak önemli. Monako’da farklar olçukça küçüktü ve ilk 5 araç, 0,2 saniye içinde yer alıyordu. Montreal’de frenleme ve körbler üzerinde gitme esnasındaki denge oldukça önemli."

"F2008, geçen senenin aracına kıyasla çok gelişti. Açıkçası bunun doğrulanması için Cuma ilk serbest antrenmanına kadar beklemeliyiz. Nötralize olmayan bir GP hatırlamıyorum ve gelecek Pazar da aynı olmasını bekliyorum. Eğer bu olursa, (griddeki) denge nedeniyle strateji konusunda gerçekten temkinli olmalıyız. Geçerli olan kurallarla, eğer bu ortamda kazanmak istiyorsak şans gerçekten önemli. Güvenlik aracı girmek zorunda kaldığında bizim için umarım müsait br durum söz konusu olur"

"Sezonun başlangıcında, şampiyonluğun son anlarda ortaya çıkacağını beklediğimi söylemiştim. Sezonun 3’te biri geride kaldı, 35 puanımız var ve ikinci sıradayız. Bu da aşağı yukarı beklediğimiz gibi. Hiç bir şey kaybedilmedi veya kazanılmadı. Monako’daki yarışın ardından panik yapılacak herhangi bir nokta yok. Çünkü geçen seneye kıyasladığımızda durum çok daha iyi. Gelecek haftalar için yaklaşımımda herhangi bir değişiklik yapmayacağım. Belirlenen hedef, kazanmak ve elimzden geleni yapacağız."

Son yarış Monako’da ilk sıradan kalkmasına rağmen 3. olan Ferrari’nin Brezilyalı pilotu Felipe Massa, geçen seneki yarışın kötü anılarını silmenin peşinde.

Felipe Massa: "Kanada pistini seviyorum ve kariyerimin başında oraya gitmiş ve 2005 sensinde Sauber ile 4. bitirmiştim. Geçen sene pek iyi değildi, pit yolunun sonundaki trafik ışıklarıyla ilgili bir olay olmuştu ve yarış sırasında siyah bayrak yiyerek Kanada’yı terk etmek hoş bir duygu değil. İlginç bir pist ve bütün takımlar, Monako öncesi Ricard’daki Montreal tipli testlerin yağmur nedeniyle engellenmesi ile aynı konumda olacak. Şehri ve atmosferi seviyorum. Orada pist içi ve dışında hoş vakit geçirmeyi dört dört gözle bekliyorum. Bu şehirde Ferrari adına çok destek var ve bir destek yarışı olarak bir Ferrari yarışı var"

“Kanada Önceki Ferrari” için 0 yanıt

tabiki bende kimiciyim.. sinan arkadasın da dediğii gibi en cok o bana heyecan verio f1 izlerkenn ve o war oldukça hep böyle kalıcak..

bence kalıcı-geçici diye birşey yoktur, önemli olan tuttuğun takımın veya pilotun sana f1 seyrederken heyecan vermesi. ben de kimiciyim, sonuna kadar…

bazı arkadaşların dediği gibi kalıcı olan takımlardır ama kimi bu sporda varoldukça kimiciyiz yani mclaren sevgisini biraz dondurdum…

Shumi Mclarene geçseydi ne yapacaktın.Arkadasların dediği gibi kalıcı olan takımdır.1 takımı tutuyorum ama Honda , Toyota ve Bmw yi de tutuyormus gibi severek izlerim

olabilir mehemet kardeş normal bişey.. (:
bende sonuna kadar Kimici ve ferrariciyim kanadada süper bi yarış bekliyorummm .. !

ya benim bu f1 deki durumum çok ilginç…pilot olarak raikonenciyim ama takım olarak mclarenciyim..ama birinci önceliğim pilot yani raikkonen o emekli olduktan sonra kovalainenci olacağım…yukarıdaki konuyla pek alakalı olmadı ama neyse…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir