Kategoriler
Formula1

Haug "Kovalainen 2 Numara Değil"

Heikki Kovalainen’in takım arkadaşı Hamilton’dan 23 puan geride bulunması onu Mclaren Mercedes’te 2 numaralı pilot haline getirmedi.

Bu görüş Mercedes-Benz Motor Sporları Patronu Norbert Haug’a ait. Haug, Kovalainen’in şampiyonluk mücadelesinde Lewis Hamilton’un destekleyicisi olmayacağını söyledi.

Motorsport Aktuell’in tek pilota ne zaman yoğunlaşacaklarını sorması üzerine Haug "Bize göre asla." cevabını verdi.

Heikki Kovalainen genel olarak takım arkadaşına yakın performans göstermesine rağmen yaşadığı bazı talihsizlikler nedeniyle puan olarak oldukça geride kaldı ve şampiyonluk mücadelesinden kopmuş gibi görünüyor.

Haug "6 yarış sonunda bunu söyleyemem. Geçen seneye bakmalısınız. Kimi Raikkonen şu andan daha sonraki bölümlerde Heikki’nin şu anda olduğu yerden daha da gerideydi." dedi.

“Haug "Kovalainen 2 Numara Değil"” için 0 yanıt

Benim okuduğunuzu anlamanızda bir sıkıntı olduğunu yazdığımı hatırlamıyorum ricamın nedeni aynı yazıyı farklı vurgularla okuduğunuzda farklı sonuçlar elde edersiniz heiki nin yaşadığı şanssızlıklardan bahsetti ,performanslarında çok büyük farklılıklar olmadığından bahsetti bu durumda mercedesinde ikisi arasında ayrım yapmayacağını belirtti fakat şampiyona nereye götürür o ayrı geçen yılki monaco da olduğu gibi pozisyonunuzu koruyun denebilir bu öncelikli olarak takımın menfaatinedir pist pozisyonları kimin menfaatine olur onu zaman ve şartlar gösterir fakat mclarenin 2 pilotu yarıştırma hususunda ne bir ferrari nede bir renault olacağını zannetmiyorum ;hatta aklıma şimdi geldi dikkat ettinizmi pilotlarını yarıştırmayan takımlar genelde fabrika takımları ;
Ayrıca ricamı kırmadığın için teşekkürler ,muhabbetle kal

Aslında bir kere okuduğumu anlayacak kapasiteye sahibim çok şükür. Ancak sırf Şener SALİH'in ricası üzerine tekrar okudum ve düşüncemde bir değişiklik olmadı.

Norbert HAUG "Asla" demeyecekti. Atıyorum, sezon sonuna 2 yarış kalmış ancak Heiki sıralamada liderin 21 puan gerisinde ve Lewis potada. Eee… Ne olacak? Şimdi bana "ya işte, takım eşit davranacakda Heiki de öküz değil, yardımcı olacak takım arkadaşına" demeyin, gülerim.

En azından şimdi olsa bile, ilerde olacağını düşünmüyorum. Ama kural şudur kendi takım arkadaşından daha küçük noyu taşıyosan sen birinci pilotsun.

gerçekten kova'da bir cevher var ama bir türlü gösterme fırsatı bulamadı..Bu sene şampiyonluk çok zor ama eminim ki gelecekte olacaktır.

ya konuyla alakalı değil ama 12-15 haziranda WRC Türkiye rallisi var antalya kemerde hiçbiryerde haber namına birşey yok hiçbiryerde yok…böyle şey olmaz ya ne reklam ne haber hiçbirşey..onlarıda kaçıracaz buradan moto gp-dtm-wtcc yi kaçırdığımız gibi…

Mclaren`i iki yonuyle cok takdir ediyorum, Birincisi bazi istisnalar haric pilotlarina esit davraniyor, ikincisi ise Mclaren-Mercedes ortakligi, Bence tum takimlar bu modele zorlanmali, uretici takimlar spora sadece motor saglayici olarak sokulmali, tek basina takim olmalarina izin verilmemeli, yoksa koskoca butceleriyle kucuk ama kendilerini bu ise adamis zevk alan insanlari takimlari spordan mahrum ediyorlar. Bu sporun dogasina aykiridir. O yuzden bir KIMI (dolayisiyla Ferrari) taraftari olarak bence Mclaren-Mercedes takimi en buyuk takdiri hakediyor..

garibim kova da kimi nin McLaren yıllarında olduğu gibi talihsiz inşallah bundan sonra böyle şanssızlıklar yaşamaz

Norbert HAUG demişse doğrudur gerisi teferruattır ve cevapta gayet ilginç ve 3 kelime ''bize göre ASLA'' kıvırmamış ve uzatmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir