Kategoriler
Formula1

Raikkonen Yarış Temposunun Yeterli Olmasını Umuyor

Geçen hafta sonu Belçika’da podyuma çıkan Fin pilot, Monza’da yeterli hızı gösteremedi.

Raikkonen: “Burada hızımız yok; en azından sıralamada. Yarış farklı olacak. (Tempoya) daha yakın olacaktır ama bir şey söylemek zor”

“Burasının en güçlü yerlerimizden birisi olmadığını biliyorduk ama yine de aşağı yukarı üstlerdeyiz. Ve yarın uzun bir yarış olacak. Kolay olmayacak” 

Lotus pilotu, azami hız açısından en hızlı araçlardan birisine bindiğini kabul etti ama rakiplerinin ayarlarının, düzlük performanslarını kıymetini azalttığını düşünüyor.

Raikkonen: “Azami hızımız var ama bazı araçlar bizden çok daha hızlı bir şekilde azami hıza ulaşıyor. DRS’miz var ve eğer yeteri kadar yakın olabilirsek, iyi hız ortaya çıkarabiliriz. Bu yüzden umarım burada biraz daha fazla mücadele olacak.”

 

“Raikkonen Yarış Temposunun Yeterli Olmasını Umuyor” için 0 yanıt

Her ne kadar yarışa başladıkları pozisyon itibari ile mümkün görünmese bile ve ayrıca araç yeterli hıza sahip değilse(özellikle Lotus) bile, podyumun bir basamağı Kimi ve Alonso tarafından rezerve edilmiş durumda.. Önde başlayanlara bu korku neler yaptırmaz neler 🙂

Eğer startta 3. veya 4. olabilirsek birde inşallah kazaya karışmazsak iyi bir yarış çıkartırız diye düşünüyorum ama yarış uzun lastik avantajımızada güveniyorum belki son turlar daha iyi şeyler yapabiliriz ama start ve ilk viraj kilit nokta. GO KİMİ GO

DRS alanına girmeden geçiş olmaz sonuçta hepsi aynı hıza ulaşıyor virajın sonuna gelince yetiştikten sonra tehlikeli geçişler izleyebilirz.

İnşallah yarın güzel bir yükseliş gösteririz 🙂 yarış tempomuzun avantajını ve aynı zamanda lastik kullanımı avantajımızı konuşturursak çok güzel şeyler olabilir. Ama tabi aynı zamanda geçen yarış gibi istemediğimiz manzaraları da görebiliriz…

Sıralamadada aynen öyle düsündüm.hız ölcüm noktasında diğerlerinden farkı yoktu lotusun ama diğer takımlar onlardan daha çabuk hızlanıyorlar yani renault motorlular hızlanmada daha kötü

Raikkonen için son bölüme kalmak bile başarıydı bence.

Çok ekstra işler yapıyor Kimi, aracının çok üstünde performans sergiliyor ve yarın ilk 8de bitirmesi bile benim için iyidir.Daha iyisini yapabilir mi, kesinlikle yapar ama bu motorla bu bile yeterli.

bilmiyorum . üste tırmanayabilir … mclaren kopup gider alonso gerilerden tırmanır massa ve mercedesler soru işareti …

"Azami hızımız var ama bazı araçlar bizden çok daha hızlı bir şekilde azami hıza ulaşıyor.

Mercedesleri kast etmiş olabilir..Bence Raikkonenin yarış temposu çok iyi olacak arkalardan tırmanış gösterecek,çok arkada değil ama yinede iyi bir yarış izletecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir