Kategoriler
Formula1

Cuma: Ferrari Pilotları

Kimi Raikkonen, Cuma günkü antrenmanların ardından Kanada’da Ferrari’nin güçlü olacağı konusunda iyimser.

Raikkonen: "İlk günkü testlerden oldukça memnunum."

"Her zaman hızlı olduk. Daha sabahtan, araç iyi dengeye ulaşmıştı ve hafta sonunun geri kalanında da zirveyi amaçlayabileceğimizi düşünüyorum"

"Bugün gördüklerimizden anlaşılan o ki; kullandığımız iki tip Bridgestone lastiğin performansları arasında pek fark yok. Ama pist koşulları, gelecek bir kaç gün değişebilir."

"Bu pistte, yarışta frenleri iyi ayarlamak çok önemli ve ayrıca bunun üzerine de çalıştık"

Takım arkadaşı Felipe Massa ise ilk antrenmanda zirvede yer almasına rağmen öğleden sonra yaşadığı sorun nedeniyle son dakikaları kullanamadı.

Brezilyalı pilot, seansın bitimine yaklaşık 15 dakika kadar kala mekanik bir sorun nedeniyle aracını kenara çekti ve önemli pist sürelerinden mahrum kaldı.

Buna rağmen 5. sırada yer aldı.

Massa: "Aracım şuurunu kaybetmiş gibiydi: Kademe kademe bütün sistemler kapandı ve pistin kenarına çekmek zorunda kaldım. Tabii ki bu iyi değil ama sıralamalarda olmasından daha iyidir, daha da kötü yarışta"

"Herşey istediğimiz gibi olmasa da bu sorun bize pek bir şeye mâl olmayacak. Bugünden anlayabilediklerimden şu çıkıyor: Ana rakiplerimizle aramız çok yakın"

"Her zaman olduğu gibi Montreal’de bir Cuma günü pist çok kirliydi ve yüzey kauçukla kaplandıkça biraz biraz gelişti. Umarım harika bir sıralama geçirir ve gridde iyi bir konumda yer alırım"

“Cuma: Ferrari Pilotları” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir