Kategoriler
Formula1

Cuma: McLaren Pilotları

Lewis Hamilton, Cuma günü ikinci antrenmanda en hızlı isim olmasının ardından takımı McLaren’in güçlü bir Kanada GP geçireceğine inanıyor.

Şampiyona lideri Hamilton, 1:15.752’lik derecesi ile BMW Sauber’den Robert Kubica’nın önünde en hızlı isim oldu.

Geçen sene ilk yarışını Kanada’da kazanan Hamilton, öğleden sonra aracının durumunun iyi olduğunu ve temposundan cesaret aldığını kabul etti.

Hamilton: "Tekrar Montreal’de, bir sene önceki ilk GP zaferimin yerinde olmak güzel. Açılış seansının büyük bölümü için ıslak zemin lastikleri tahsis etmemeyi seçtik ve sabahın sonlarına doğru kuru lastiklerle bir sürüş gerçekleştirdik"

"Öğleden sonra her sürüşte aracımızı geliştirebildik. Dengeden ve ayarlardan dolayı kendimi çok rahat hissettim, özellikle de opsiyon lastiklere geçtiğimizde. Bu lastikler, pist koşulları geliştikçe araçta yana yatmama izin verdi."

"Sıralamalar ve yarış öncesinde hâlâ yapacak bazı işlerimiz var ama şimdiden bazı olumlu sürüşlerimiz oldu"

Takım arkadaşı Heikki Kovalainen ise, aracın dengesinden pek memnun değildi.

Kovalainen: "Bugün, tam bir mükemmel dengeyi bulamamış olmama rağmen oldukça yararlı bir gündü. Bu sabah pek fazla sürüş yapmamayı tercih ettik ama öğleden sonra aracı geliştirmeye başlayabildik"

"Özellikle arka ucu sakinleştirme üzerine odaklanarak ayarlar bazında sıkı çalıştık. Ama henüz piste gerçekten adapte olmaya başlayamadım. Bununla birlikte seansın sonuyla, ana meselelerimizini gözlemede büyük yol katettiğimizi hissettim"

"Lastikleri iyi bir şekilde gözden geçirmemiz ve yarın sabahki sabah antrenmanından önce bazı değişiklikler yapmamızın ardından çok daha iyi durumda olacağımızı düşünüyorum"

“Cuma: McLaren Pilotları” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir