Kategoriler
Formula1

Hamilton: "Alonso'yu Yenmek Zor Olacak"

Hamilton son üç yarışın ikisini kazandı ancak Alonso şu anda 37 puan farkla lider durumda.

Alonso’yla rekabet etmenin mümkün olup olmadığı sorulduğunda Hamilton, “Müthiş zor bir durum. Zor olacak. Sezon boyunca istikrarı ile inanılmaz bir tempo yakaladı. Spa’da sorun yaşamasaydı daha da önde olabilirdi. O hafta sonunda benden daha hızlıydı. Yani liderlikte daha iyi durumda olacaktı.” diyor.

“Harika bir iş çıkardı ama umarım biz de sezonun geri kalanında baskı, istikrar ve ataklar ile daha iyi bir iş çıkarırız.”

Hamilton, kendisinden iki puan farkla geride olan Sebastian Vettel’in de şampiyonluk yarışında olduğunu söylüyor.

“(Vettel) son dünya şampiyonu ve bu nedenle şampiyonluk için elbette güçlü bir aday. Belki son yarış dışında tüm sezon boyunca çok iyi performans gösteren harika bir otomobilleri var. son yarış dışında oldukça güçlülerdi. Bu hafta sonu onları yenmenin oldukça zor olacağını tahmin ediyorum.”

“Ama neler olacağını bilemem. Belki Lotus kazanır, belki Red Bull hızlı olur. Benim yek yapacağım işime odaklanmak.”

Son olarak Hamilton, geleceği konusundaki belirsizliğin yarışlarına etki etmediğini belirtti.

“Bunu düşünmüyorum bile. Sadece son haftalarda sahip olduğumuz hız beni heyecanlandırıyor”

“Hamilton: "Alonso'yu Yenmek Zor Olacak"” için 0 yanıt

Evet sende haklısın. Ama Valensiya'da gereksiz mücadeleden kaçınmayı bilseydi, şu anda ki fark 1 yarış galibiyeti kadardı. O zaman 12 puanı kendi hatası yüzünden geri tepti. Bence orada hatalı Lewis'di. Şampiyonluk için bir takım şeylerden fedakarlık etmesini bilmeli. Almanya'da Alonso, Lewis banada yaklaşsaydı geçmesine izin verirdim dedi. Önemli olan maxsimumu almaktır bence. Alonso'da bu sene bunu iyi yapıyor.

haklısın ama takımın yaptığı hatalar ve şansızlıklar yüzünden de çok puan gitti bunlar Lewis'in elinde olmayan şeyler. yapacak bişe yoktu.

Daha Alonso'nun Ferrari ile adı anılmaya başlamadığı dönemlerdi sanırsam. Lewis şöyle bir şey söylemişti;

''Alonso Ferrari'de olursa, onu yenebilmek için bir tanka ihtiyacımız olur.''

Bunu hatırladım birden.

Zor diye bir şey yoktur. İmkansızsa biraz zaman alır. Hamilton'ın yapması gereken şey, Alonso gibi o an ki durumdan azamiyi elde etmek. Bunu yapabilse zaten farkda bu kadar olmazdı. Buna en iyi örnek Valensiya.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir