Kategoriler
Formula1

McLaren, Ayrılık Kararına Rağmen Hamilton'a 2012'de Tam Destek Verecek

 

Woking kökenli takım, bugünkü açıklamasıyla Sergio Perez ile yola devam edecekleri duyurdu ki Hamilton’ın Mercedes’e geçtiğinin gün içinde açıklanması bekleniyor.

2008 şampiyonu, şu anda lider Fernando Alonso’nun 52 puan gerisinde 4. sırada ve önümüzde 6 yarış var.

McLaren, takımdan ayrılmasına rağmen Hamilton’ın şampiyonluk mücadelesini sonuna kadar destekleyeceklerini ifade etti.

McLaren bildirisi: “Sergio’nun (Perez) McLaren’daki kariyeri en erken gelecek sene Melbourne’de başlayacak ve onun gelecekteki takımı (McLaren), 2012 Pilotlar ve Takımlar Şampiyonası için hem Jenson Button’a hem de Lewis Hamilton’a her türlü imkânı sunmaya devam edecektir.”

McLaren Takım Patronu Martin Whitmarsh, F1’deki 6 senelik dönemde takım adına 20 yarış kazanan Hamilton’a teşekkür etti.

Hamilton: “Bu, Lewis’e teşekkür etmek için uygun bir fırsat”

“Hayatının ve kariyerinin çok büyük bir bölümünü bizimle yazdı ve özel kulübün her zaman iyi bir üyesi olacak: McLaren Dünya Şampiyonları Kulübü”

“Gelecek için ona en iyi dileklerimizi sunduğumuzu söylememe gerek yok; aynı şekilde Sergio’nun da bu özel kulübün üyesi olacağına inanıyor ve umuyoruz”

 

“McLaren, Ayrılık Kararına Rağmen Hamilton'a 2012'de Tam Destek Verecek” için 17 yanıt

su an herkes perezi sadece lasstik korumasıyla ön plana cıkan bir ilot olarak görüyor ama f-1 in içinde ki yöneticilerin bir bildigi vardır ki perez i secmişler. montezemolo da perez için daha hazır değil demişti, ama gelecekte ki adaylardandı. yani boş birisi değil ki, mclarne ve ferrari gibi takımlar ilgilenmiş. belki sürüşü sıkıcı olabilir ama zamanında alonso içinde hepimiz aynı seyi söylüyorduk zorlamıyor garantici vs diye, mclaren ve redbul a göre kısmen yavas aracıyla sampiyona da lider gidiyor su an. bekleyip görmek en iyisi bence..

Kardeş ülkemizdeki f1 taraftarları gibi azınlığız şu anda bu konuda 🙂 Ben yandık diyorum bizim başkan yüzünden . Herkes Perez abartılıyor diyor . Hiç dikkatli gözle bakmadılar mı bu adama naptılar bilmiyorum . Düşüncelerim seninkiyle aynı . Araçüstü görüntüleri tek başına bile belli ediyor Perez'in hamurunu . Gelecek senenin şampiyonu bile olabilir mclaren pereze biraz olsun uygun iyi bi araç üretebilirse .

Bence de Lewis bu saatten sonra şampiyon olamaz. Şampiyon büyük ihtimalle Alonso, bir ihtimal de Raikkonen olur.

Alonso da 2007 de ayrılmayı erkenden kafasına koymuştu da şampiyonluğu kaybetmişti.Lewis'e de böyle olacak gibi geliyor..

Allah bilir en doğrusunu ama 2012 şampiyonu ya alo ya da vettel gibi…

Şuandan itibaren benim için öncelikli olan markalar şampiyonluğudur. Hamilton'ın şampiyonluğu geri planda kaldı. Markalarda şampiyon olalım da pilotlarda ne olursa olsun ki zaten çok zor. Hamilton'ın şu psikolojiyle şampiyon olabileceğini sanmıyorum.

McLAREN tarihi boyunca daima özel pilotlar ile yarışmış yada KİMİ,LEWİS gibi birçok pilotu özel yapmıştır, örnek olarak bu iki pilot geldiklerinde PEREZ gibi aynı izlenim oluşmuş hatta ağır eleştirilere maruz kalmıştır,

DENNİS bu konuda bildiğim en zeki adam PEREZ kararı 3 günlük bir konu değildir DENNİS'in bilenen en büyük özelliği mükemmelliyetciliğidir, mükemmelliği onda görmese anlaşma imzalamaz,

yalnız bir şey belirteyim

neredeyse hemen hemen tüm F1 severler özellikle McLarenciler Perez hakkında olumsuz düşüncelere kapılıyorlar

dikkat edin bu Meksikalıya diyorum

seneye muhtemelen Avustralya'da duble olabilir

hatta ve hatta pole Perez'e gidebilir ki bu kariyerinin ilk pole pozisyonu olur

bu moralle sezona damga vurabilir

sonuçta McLaren gibi bir camiada yarışıyor

seneye Perez Button'a yenilebilir bunu doğal karşılamak lazim ama sezona damga vuracak ve özellikle fark yarataacak bir pilot olup işin içinden sıyrılabilir

Perez'i yabana atmayın diyorum kısaca bekleyin görün.

kalan yarışlarda olabildiğince pole pozisyonu almak lazım. seneye cumartesileri çok sıkıcı geçicek gibi duruyor.

Bizler,
Bu aşk'ı
————————————————————-
Uçan adam "HAKKİNEN "
Buz adam "RAİKKONEN"
Ateşli "MONTOYA"
Agresif "HAMİLTON"
————————————————————–

ile yaşadık,

Artık lastik ustaları BUTTON-PEREZ ile devam edecek bu AşK ………!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir