Kategoriler
Formula1

Vettel: "2011'de Suzuka'da 3.'lükle Şampiyon Olmak Beni Hâlâ Rahatsız Ediyor"

 

Alman pilot, geçen sene ikinci şampiyonluğunu Suzuka’da ilan etti ama bunu, kazanarak değil de 3. olarak yapması, aklından çıkmıyor.

Vettel: “Suzuka pistine bayılıyorum. Özetle, en inanılmaz virajlara, muhteşem taraftarlara sahip. Buraya gelmeyi çok seviyorum”

“2011’de ülke, inanılmaz zorluklar yaşadı. Bu yüzden çektiği sıkıntılar adına onları desteklemek ve keyif alacakları şeyler vermek önemliydi.”

“2011’de kazanmış olmayı dilerdim. Favori pistimde 3. Formula 1 yarışımdı ve şampiyonluğumu 3. olarak ilan etmem hâlâ beni biraz olsun rahatsız eder.”

 

“Vettel: "2011'de Suzuka'da 3.'lükle Şampiyon Olmak Beni Hâlâ Rahatsız Ediyor"” için 11 yanıt

rahatsız olunacak o kadar çok şey varken

2009-2011 illegal aracı herşeyi ile

sanırım parmak çocuk dejavu yapmak istemiş

Vettel poleden kalktığı o yarışı podyumda dahi bitiremeyebilirdi.
Yarışın startında Buttonu çimlere itmiş ve hakemler tarafından incelemeye alınmıştı.Ceza çıkmadı.
Alonso ile 2.lik mücadelesi vardı (Alonso pite birkaç tur sonra girmiş ve lastikleri daha yeniydi) telsizden vettele risk almamasını söylediler çünkü aynı cümleyi vettelin arkasında hızla yaklaşan webbere de söylemişlerdi.O esnalarda vettel çok gergin ve agresifti.Tur bindirdiği pilota dahi el kol sallamaya başlamıştı.Takım da 3. basamağa razı olmasını ve yerinin garanti olduğunu telsizle bildirip vetteli rahatlatmıştı.

Geçen sene ki Suzuka yarışında Vettel, bir ara Alonso'yla 2.'lik mücadelesine girişti. Takım zaten zorlamamasını söylüyordu Vettel'e, ki aksine son turda yarışın en hızlı turunu atmıştı galiba. Yanlış hatırlamıyorsam eğer öyle oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir