Kategoriler
Formula1

Schumacher: "İsteseydim Formula 1'de Yarışmaya Devam Ederdim"

 

Alman pilot, bugün Suzuka’da yaptığı açıklama ile 2013’te gridde yer almayacağını duyurdu.

Schumacher, 2012 sezonundan sonra hem yarışma hem de Mercedes’te idari görev üzerine devam etme şansının bulunduğunu belirtti.

Schumacher: “Kalmak isteseydim, seçeneklerim vardı. Ama dürüst olmak gerekirse kalmayı istemedim.”

Bundan sonra ne yapacağı konusunda Schumacher: “Bundan sonra ne olacağı belli. Altı yarış kaldı. Bir sonraki iş bu”

“Ondan sonra ne gelir göreceğiz. Şu anda karar vermenin ne gereği var ne de anlamı. İlk defasında ne yaptıysam onu yapacağım; gerçi o zaman ikinci bir şansın doğacağını düşünmemiştim ama buradayım”

“Daha sonra ne yapacağımı düşüneceğim”

“Bu konuda söylenecek başka bir şey yok. Açıkçası seçeneklerim vardı evet. Ve bu seçeneklerin bazılarını biliyorsunuz.”

 

“Schumacher: "İsteseydim Formula 1'de Yarışmaya Devam Ederdim"” için 16 yanıt

Özellikle geçmişi 1940 lı yıllara kadar uzanan Formula 1 i düşündüğümüz zaman bir pilotun performansıyla damga vurduğu nice yarışlar olmuştur.Kaç metre geç fren yapıyordu bilemem ama 2006 Brezilya ya tarihin en iyi performans yarışıydı demek biraz haksızlık olur.Gerçi unutulmaz yarışlar arasına girmiştir orası da kesin.
Ayrıca Schumacher için sadece "hızlı ve geniş pistlerde" aracı bütün limitlerinde zorlayan bi pilottu demekte haksızlık.Monaco gibi "yavaş hızla dönülen dar cadde pistlerinde de" aracını limitlerinde kullanırdı.Monaco da 5 yarış galibiyeti vardı ki Sennanın 6 galibiyetinden sonra Graham Hille birlikte Monacoda en çok yarış kazanan pilottur…Ayrıca 43 yaşında yine Monaco da pol almıştır.O her değişik pist karakterine kendisini ve aracını kolaylıkla adapte edebilen bi pilottu.
Ve son olarak o da bir insan.Hepimizin bildiği gibi 43 yaşında.Emeklilik kararı almasını anlıyorum.Her ne kadra bazı hayranları "onu bisikletle bile pistte dolaşırken görmeye razıyım" desede Schumacher bugün asıl sorunu kendi ağzıyla söyledi."Rekabetçi bir araçla yarışmadıktan sonra sadece sürüş yapmak bana cazip gelmiyor"

schuminin emekli olması kime ne kazandıracak efsane gidince f1 dahamı iyi olacak rosbergin hızınıda gördük mercedes gibi bir hurdayla ancak bu kadar yapılabiliyo emin olun ferraride yarışsa şampiyonla giderdi schumiyi eleştiren zihniyet yorumculuktan emekli olsun 7 dünya şampiyonundan dahamı iyi biliyo yorumcular bu işi

Sanki ucu açık bir kapı bırakmış ama sadece o kapıdan parmak girme mesafesi bırakmış.

Bu 6 yarış aslında çok önemli 14 yarışın 7'si yarış dışı olursa kim olursa olsun bıkar. ( 2 si kendi 5'i takım hatasıyla)

Hiç ummadığımız birşey olabilir ama %99.9999999999999 Bıraktı…

Macaristan 98'i hatırlıyorumda.Ferrarinin 3 pit stop stratejisi ve Michael'in muhteşem hızı..
Efsane tam 19 turda 25 snlik bir fark yaratıp yarışı inanılmaz hızıyla ilk sırada bitirmesi.Ne günlerdi..Şimdi izliyorumda hangi pilot o zamanki muhteşem anları yaşattı bize?? Fransa 2004 4 pit stop 20 snlik fark ve gelen 1.lik.İnanılması zor günlerdi.O günleri bize yaşattığı günleri unutmak mümkün mü ? Sürekli kazandığından dolayı Formula 1 kurallarını değiştirten adam…Söyleyeceğim son söz altın çamura düşse yine altındır.Formula 1'in tartışmasız en büyük pilotu Seni izlemek büyük bir şerefti 2. formula 1 kariyerinde bile.Monacodaki polün Kanadada ki performansın gözlerimin dolmasına yetmişti bile.Seni çok özleyeceğiz…

Kalmak istese kalırdı ama rekabetçi bir araçla yarışmak istiyordu bence. Ferrari ihtimali vardı ama Ferrari şuan Alonso'nun yanına Schumi'yi getirmezdi. Sauber'de istiyordu ama adam sıkıldı artık orta sıralarda sürünmekten. Baktı rekabeti takımların kadrosu dolu emekli olmaya karar verdi. Efsane hiç dönmemek üzere gidiyor artık.

Abi açık kapı bırakmış gibi geldi bana, İnşallah öyledir. Shumi yi görmek istediğim tek yer F1 aracının içidir.

Onu biliyoruz. Yeri hazırdı, seçenekler de tek değil.
Mercedes'in ne kadar önemli bir transfer gerçekleştirdiği şimdi biraz daha iyi anlaşılır.
Menejerler konuşur, görüşür Michael karar verir.
Acıcık inanç kaybı pazar gezintisini dışar da yapmaya yeter. 🙂

Formula 1'in gerçekten Formula 1 olduğu zamanlarda, gerçek pilotların adam gibi yarıştığı, gerçekten birbirlerini geçtikleri geçildikleri zamanlarda şampiyonluklar yaşamış, Senna'yla, Prost'la yarışmış gerçek bir yarış pilotu için şu anki garip kurallara sahip, bir düğmeye basarak rakibinizi geçtiğiniz, eritme peyniri kıvamındaki lastikleri korumak için formasyon turu tadında yarışmaya çalıştığınız güncel Formula 1'de devam etmek istememesini anlıyorum…dingil Mercedes takımının rolünü saymıyorum bile…

Schumacher: "İsteseydim Formula 1'de Yarışmaya Devam Ederdim"

Çokmu gördün bunu bize EFSANE. Keşke devam etseydin, keşkee.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir