Kategoriler
Formula1

Schumacher Emeklilik Kararını Mercedes'e 5 Dk Önce Bildirmiş

Mercedes’in Lewis Hamilton’la gelecek sene yarışacağını duyurmasının ardından Michael Schumacher boşa çıkmış ve bir süre sonra emekli olacağını duyurmuştu. Auto Motor und Sport’a göre Schumacher bu haberi takımına basın toplantısından sadece 5 dk önce bildirmiş.

Norbert Haug “Farklı bir türde basın toplantısı planlıyorduk.” dedi ve Schumacher’in başka bir takımla yarışma kararı alması halinde bunun kendileri için sorun oluşturmayacağını söyledi.

Bu arada Haug, Lewis Hamilton’un takıma getirilmesiyle birlikte Niki Lauda’nın da getirilmesinin Michael Schumacher’in ayrılmasında etkili olduğu iddialarını da yalanladı.

Sport Bild’in haberine göre Mercedes yönetimine katılan Lauda, Alman üreticiyi Lewis Hamilton’un takıma getirilmesi için Schumacher’in gönderilmesi konusunda ikna ederken oldukça sıkı çalıştı.

Bu söylenti, Schumacher’in 1996’da Ferrari’ye geldiğinde Lauda’nın danışmanlık rolünden ayrılmasıyla bağdaştırılıyor.

Haug “Bu hikaye kesinlikle doğru değil. Niki Concorde görüşmelerinde ve Lewis Hamilton’un gelmesinde etkili oldu. Şu ana kadar her şey yolunda.” dedi.

 

“Schumacher Emeklilik Kararını Mercedes'e 5 Dk Önce Bildirmiş” için 9 yanıt

Keşke çıkıp 'Evet seneye redbull da sebastian ile birlikte yarışıyorum' diyebilseydi, o zaman haug efendiyle , brawn efendiyi görseydik. Hamilton-Rosberg ikilisinin alacağı puanı tek başına alırdı önümüzdeki sezon efsane…

Siz sanırım konuyu okumadan cevap vermişsiniz.

Konu Schuminin ayrılığı ile ilgili değil ayrıldıktan sonra ne yapacağı ile ilgili bu kısım Mercedesi ilgilendirmiyor.

İster emekli olur ister jonglör olur burdan kime ne arkadaşım taraflar seneye idari ve teknik anlamda birbirleri ile olmayacak zaten nerden çıkarıyorsun anlamıyorumki yok alt seri yok üst seri bunu Schumi zaten belirtti ben Mercedesteki görevimi tamamladım ve artık emekli olmanın zamanı geldi diye.

O kadar kazığı atan Haung ve Laudanın ve hatta kendisinden haz etmeyen Hamiltonun bulunduğu yerde Schumi olucak buna kadir inanır desem ne derdin 🙂

Schumi seneye mercedes te idari ve pilot kadrosunda yer almayacağını zaten belirtti.Mercedes bu konuda pilot olmayacak isen seçeneklerin bunlar dedi Schumide kibarca reddeti.

Schumi aylarca karasız kalıp bir anda karar vermedi bu Mercedes tarafında hafta öncesinde taraflar birbirlerini bilgilendirilerek yapıldı.Yoksa Schumi bir anda karar verip takım bir anda Lewis Hamiltonu bünyesine katmadı Mercedes zaten sunduğu teklifte 3+ opiyonlu sözleşme önerdi Schumide 1+1 den yana idi taraflar anlaşamadı ve ard arda açıklamalar geldi bunların hepsi sizlere basın sayesinde bir anda geldiğinden böyle mantık yürütüyorsunuz.

Son sözümde şu benim personelim yıl sonu istifa ediyorum diyorsa ondan sonrası BENİ İL-Gİ-LEN-DİR-MEZ.

Teklifimi yapar kararını beklerim bu kadar basit.

Nokta

Aylarca görüşüp de kararsız kalıp bir anda karar veriyor ve bunu tüm dünyaya duyurmadan sadece 5 dakika önce takımına ifade ediyorsan ayıp etmişsindir. Bunun lamı cimi yok. Evet Mercedes koltuğu doldurdu ancak gelecek sene halen o takımın bünyesindesin ve maaşını alıyorsun. Herşeyi geç iyi bir diyalog için de olduğun insanların içindesin bu söylenmez mi.
Bunu kendi elemanın yapmış gibi düşün…

İşte sorguladığımız şey de; 'iyi bir diyalog için de olduğun insanların içindesin' kısmı bazı anormallikler olmasa neden böyle birşey yapsın, bozsun insanları, patronlarını…

Nerden biliyorsun belki AMG F1 departmanına veya supersport car'lar teknik danışmanlığına, yarış serilerinden sorumlu uzmanlığa getirmek istiyor onu teklif edecek belki. Ederler mi sence böyle. 🙂

Neyi ayıp etmiş pardon???

Zaten bırakıp bırakmaması Mercedesi ilgilendiren bir durum değil isterse 1 dk sonra söylesin.

Hani desen Mercedesle yarışmayı düşünmüyorum dese 1 dk sonra anlarızda.

Onun emekliliğinden kime ne mercedese ne zaten anlaşma bitiyor evli evine köylü köyüne.

Mercedes………………………
Al turşusunu kur lauda nın
Gerçi kart ama olsun size de o yakışır zaten
İyi kötü yersiniz işte…………
Lewis e pek bir söz söylemek istemiyorum ama !!!!!
Eğerki oda şart olarak MSC nin gitmesini sunduysa
O zaman oda Mercedesin koltuğuna oturduğu her yarışta inşallah hep sorun yaşar
Bu lafıma Lewis taraftarları hemen kızmasın,
Egerkiiiiii diyorum öle bir şart sunduysa diye tekrar ediyorum….
Ama helal olsun adamıma (MSC :D)
İyi gol atmış son dakikada Mercedes e
Kapak olsun der gibi yapmış,
İnşallah ayrıldığı andan itibaren farklı bir görevle Mercedes e geri gitmez

''Farklı bir türde basın toplantısı planlıyorduk'' Yani göndermek istedikleri KESİNmiş. dedi ve ''Schumacher'in başka bir takımla yarışma kararı alması halinde bunun kendileri için sorun oluşturmayacağını söyledi'' Kime giderse gitsin biz elemanımızı BULDUK'' diyorlar.
Mercedes herşeyi ayarlayıp Shumi'yi F1'den ayırma planı yapıyor,bir de koltuğuna adam tutuyorlar ki ayrılacağını duyurmasına şaşırıyorlar…..Yemeyin bizi beyler………….

Mercedes yönetimine katılan Lauda, Alman üreticiyi Lewis Hamilton'un takıma getirilmesi için Schumacher'in gönderilmesi konusunda ikna ederken oldukça sıkı çalıştı.

Eyvah eyvah. Yandın Lauda 🙂 Onlarca şumi taraftarı şu an dişlerini biliyorlardır 🙂

Faug reyiz senden ve Lauda'dadan oldum olasi haz etmem.Isin ana temasi profesyonellik olsa da Schumi'nin gidisine uzulmus gibi yapmayin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir