Kategoriler
Formula1

Vettel: "Son Yarışlara Rahat Giremem"

 

Alman pilot, art arda son üç yarışı kazanarak Alonso’nun 6 puan önünde zirvenin yeni sahibi oldu.

Vettel: “3-4 yarış öncesine göre şimdi daha iyi bir konumdayız. Yerimizi koruyabilme adına önümüzdeki yarışlarda da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Ama yaklaşımımızda hiçbir değişiklik olmayacak.”

“Bizim için fazlasıyla önemli yarışlar olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapıp sonrasına bakacağız”

Çifte dünya şampiyonu, artık kovalanan konumuna gelmesinin kendisinde bir değişiklik yaratmayacağını belirtti.

Vettel: “Gridde ışıkların sönmesini beklerken çok düşünmüyorum”

“Belli bir yere kadar şampiyonada bulunduğunuz konum mesele değil. Evet, aklınızda; biliyorsunuz ama bana göre en önemli şey, kalkış, iyi bir başlangıç ve iyi bir yarış”

“Daha fazla puan almanız gereken bir konumdaysanız, idealinde herkesin önünde olmalısınız veya en azından (şampiyonada) sizden öncekinin önünde bitirmelisiniz. Eğer diğer konumdaysanız, belki de risk almazsınız”

“İyi bir konumdayız ama arkamıza yaslanacak halimiz yok. İşte bu yüzden odağımızı kaybetmiyoruz ve yerimiz korumak için sıkı bir şekilde zorlayacağız”

“Karşımızdaki zorluk bu. Çok fazla düşünmeye başladığımızda bunun faydası olmaz”

Bu sene kazanması halinde tarihin en genç 3 defa şampiyon pilotu olma şansını yakalayacak Alman pilot, önceki zaferlerinin şu anki baskı ile mücadele etmesine yardım edeceğini ifade etti.

Vettel: “Bunun yardımı olacağını düşünüyorum. İlk şampiyonluğu kazanmak, büyük bir rahatlık verdi. Nihai hedef her zaman şampiyonluğu kazanmaktır ve bunu başarmak harika bir duygudur”

“Her şeyin tekrar sıfırdan başladığını, son yarışı veya şampiyonluğu kazanmanın size bir avantaj sağlamadığını bilen bir yaklaşıma sahip olmalısınız. Ben görevimi yerine getirdiğimi, kendimi kanıtladığımı düşünüyorum”

“Yarışlara çıktıkta bunun size yardımı olur. Ama bu demek değil ki artık hata yapmayacaksınız. Yine hatalar olacak; bu sene hatalar da yaptım. Ama en önemlisi, (o hatayı) bir defadan fazla yapmıyorum”

“Kaç yarışa çıktığınız önemli değil; gelişim her zaman mümkün. Ama belli bir tecrübenin de kesinlikle faydası var”

“Vettel: "Son Yarışlara Rahat Giremem"” için 0 yanıt

Az önce Alonso nun demecinde alıntı yaptığın haberi gördüm. Bu habere niye alıntı yapmadın ? Aynı şeylerin kendi tarafında oluşu acı mı geliyor ? Ya da sen anti Alonsocusun.Bir başka ihtimali düşünmek dahi istemiyorum 🙂

Bundan sonra alınacak 100 puanı kimin alacağı değil de, kimin alamayacağı artık belli.

Yağmur duası için hazırlanın. Kemik bile yağabilir.

Konu dışı: c.tesiyi pazara bağlayan gece saatler geri alınacak, sitedeki yarış saati şimdiki ssate göremi geri alınmışa göremi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir