Kategoriler
Formula1

Jackie Stewart: "Kazanın Nedeni Tecrübesizlik"

3 dünya şampiyonluğu bulunan eski pilot Jackie Stewart’a göre Montreal’deki kaza, McLAren pilotu Hamilton’un hâlâ öğrenmesi gereken çok şeyin olduğunu kendisine gösterdi.

Stewart, yapılan hatayı tecrübesizliğe bağladı ve Leis Hamilton’un, Formula 1 için gerekli mükemmel zihin idaresin henüz ulaşmadığını söyledi.

Hamilton, pitte Kimi Raikkonen’e çarparak yarış dışı kalana kadar yarışı domine ediyordu.

Daily Mail’e konuşan Stewart: "Tecrübesizlikle ilgili. Beklenebilen bir şey. Sadece 15 aydır Formula 1’de."

"Kanada’daki olay, tamamiyle zihin idaresi hatasıydı. Eğer liderlikteyseniz ve pite girmeniz gerekiyorsa, bu tip şeyler aklınızdan geçer"

"Tecrübesizlik; odaklanmanızın olmadığı anlamına gelir… tek amaçlı, rahat kafalı, bu tip şeyler olduğunda prosesi düşünür"

Ama Stewart ayrıca, eğer Hamilton’un mühendisinin kesin bir uyarıda bulunmadıysa McLaren takımının da hatalı olabileceğini belirtti.

Stewart: Kulaklıktan ona ne söylediklerini tam olarak bilmiyorum. Tecrübe eskikliğini düşünürsek, pit yolunda onunla konuşmalıydılar"

"Sadece ‘kırmızı ışık yanıyor’ değil ayrıca ‘yavaşla, Kimi durdu’ da demeliydiler."

"McLaren, tecrübeli pilotlara alışıktır. Bu yüzden beki de Lewis’i olduğundan fazla zannetiler."

Bununla beraber Stewart, Hamilton’un çaylak sezonunda çıtayı çok yükselttiğini ve kendisinin tecrübesiz olduğunu unutmayı kolaylaştırdığını belirtti.

Stewart: "Kendisini çok olgunlaşmış gibi sundu ama bir gece yarısı Einstein haline gelmek mümkün değil"

"Ana okulundan üniversiteye doğrudan gidemezsiniz."

"4-5 sene sonra geriye baktığı zaman, 2007 ve 2008’de nasıl bir insan ve pilot olduğunu kendisine soracak."

“Jackie Stewart: "Kazanın Nedeni Tecrübesizlik"” için 0 yanıt

slm arkadaslar hep disardan izliyordum yorumlari okuyordum BENDE ÜYE OLAYIM DEDIM COK SIKI BIR McLaren ciyim haksiz yorumlar yapilirsa bende 15 yilik F1 fanatigi olarak karsi yorumumu yazarim zaten site yöneticileri SINIRI ASAN ÜYE YI UYARIYORLARDIR SEVGILER SAYGILAR

tabiki espri…yok yok 10 sıra gayet mantıklı…ayrıca eski şampiyonlardan hala aklı yerinde olup ve yerinde açıklama yapan birilerinin olması sevindirici…

"Stewart, Hamilton'un çaylak sezonunda çıtayı çok yükselttiğini ve kendisinin tecrübesiz olduğunu unutmayı kolaylaştırdığını belirtti.
" haklı

evet çok hafif hemen pit kenarında bir darağcı,bir rahip sandalyeye bir tekme,bitti gitti ne lewis kalır ne bişey…

"McLaren tecrübeli pilotlara alışıktır." işte bu cümle benim cümlem. 🙂 Aynen öyle tecrübeli pilot lazım McLaren'a…

Bu arada resimde gördüğüm kadarıyla aracın frenlemesi hat safhada lastiklerin şekli şemali değişmiş araç resmen kazıklama fren yapmış fakat yetmemiş

Yahu ne ömür boyu az demişsin onun suçunun cezası o kadarla kalmamalı oğlu hatta torununa dahi ehliyet verilmemeli ,motorlu araçların 1 km yakınına dahi yaklaştırılmamalı veya en iyisi neslini kurutalım onuda sibiryaya veya antartikaya sürgüne yollayalım böyle daha iyi

Stewart psikoloji ile beraber gayet mantıklı konuşmuş (bana göre) onlarında insan olduğunu ve bir robot olmadığını,hata yapabileceklerini,hala öğrendiklerini ve tüm hatanın pilottan kaynaklanmadığını çok yerinde bir tesbitle dile getirmiş

yaw şu keke rosberg nerde ? kimiyi takip etmişti hani yok hotel yok teknede falan oldugu için yarışı etkiledigini söylemişti lewisi de takip etti mi acaba ?:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir