Kategoriler
Formula1

Honda, 2009'a Odaklanan İlk Takım Olmaya Hazırlanıyor

Honda Racing, Formula 1 takımları içerisinde tamamiyle 2009’da odaklanan ilk takım olmaya hazırlanıyor.

Takım Patronu Ross Brawn daha önce yaptığı açıklamalarda erken geçişin sinyallerini vermiş ancak RA108 ile ne kadar daha hızlı olabileceklerini görmek istediklerini belirtmişti.

Takım İngiltere ve Almanya GP yaptığı hazırlıkların ardından artık tamamiyle 2009 aracına yoğunlaşacak.

Brawn "Bu seneki araçta yalnıza 2-3 şey daha yapacağız ve bunlar Silverstone’da tanıtılmaya başlanacak."

"Şimdi tek konu bunların yapılması. Çalışmaların konsepti yapıldı ve şu anda bunların detayına iniliyor ve üretiliyor." dedi.

Honda F1 CEO’su Nick Fry da takımın geleceği için iyimser.

Fry "Yukarıda olacağımıza dair hüş şüphem olmadı çünkü bu bilim, sanat değil. Sonunda biraz şansa ihtiyacımız olacak ancak bunları adım adım gerçekleştirmek zorundayız."

"Honda bu takımı satın aldığında iyi bir pazarlama takımıydı ancak iyi bir takım için gerekli fiziksel gereksinimler yoktu. Bunlar olduğunda ise Ross Brawn’ı ve üst düzey kişileri etkileyebilirsiniz ve daha sonra istikrarlı şekilde kazanmayı düşünebilirsiniz."

"Yapmamız gereken iyi bir günde Ferrari ve Mclaren’i yenmek ve bunu bu sene yapamayacağımız açık." dedi.

“Honda, 2009'a Odaklanan İlk Takım Olmaya Hazırlanıyor” için 0 yanıt

Hersene Honda da bu deniliyor zaten 🙂
– Biz gelecek sezon için calısmalara basradık 🙂
Güldürmeyin beni yaw 🙂
Hersene ayni sözler
Tkaım basarız olunca bu sözler ile
Yumusatmaya calısıyorlar 🙂

bmw ye yazık iki pilotuda gerçekten tecrübeli sevdiğim pilotlar ama çok yavaşlar malesef yapıcak bişey yok süperaguri gibi geçiyorlar adamları bence son yarışta barichello okadar sürücüyü arkasında tutabilmesi büyük başarıydı.

bmw ye yazık iki pilotuda gerçekten tecrübeli sevdiğim pilotlar ama çok yavaşlar malesef yapıcak bişey yok süperaguri gibi geçiyorlar adamları bence son yarışta barichello okadar sürücüyü arkasında tutabilmesi büyük başarıydı.

bu hondada veya renoda ayrı iki mühendis takımı yokmu, yani mclarendeki gibi fln, ferrari ve mclaren gelecek sezonun aracına ne zaman başlanılacağı konusunda hiçbir zaman sorun yaşamadı ancak bazı takımlar daha sezon ortasına gelmeden bunları ortaya döküyolar, yani iki projeyi birden götürebilme gücü yok mu renoda fln, 2007 de kötü bir sezon geçirmelerinin sebebini de b önceki sezonun son yarışana kadar o yılki aracı yani R26yı geliştirdiklerine bağladılar, yani şampiyon olmak istiyosanız elbette son yarışa kadar gelişmeyi durdurmayacaksınız, bunu bu şekilde götürmeyi başaramıyosanız o halde şampiyon bir takım diilsiniz demektir..

hiçbir takım henüz 2009 aerodinamik kurallarına uygun araçlarla ilgili çalışmaya başlamadı nisan ayındaki barselona testlerinde bmw mclaren ferrari gibi takımlar sadece öngörülen downforce kaybını gözeterek aracın düşük downforce ve slick lastiklerde sürüşünün nasıl olduğunu ve nasıl tepki verdiğini görebilmekti.Yoksa 2009 araçları çok daha farklı olacak başta hareketli aerodinamik parçalar gelmiş olacak.Umarım daha farklı takımları da önümüzdeki sezon üst sıralar için mücadele ederken görebiliriz.

2009da korkulması gereken takımlardan birisi Honda onlar zaten çalışmaya başlamışlardı önceki demeçlerinden bildiğim kadarıyla.Önemli olan şuan bazı takımların 2009 için daha çok çalışması gerekiyor örneğin renault.Ama Honda kers için en az başlangıç çalışması gösterecek takımlardan birisi.Toyota Honda Mercedes kers i bilen fabrikalar.Bmw de hiç zorluk çekmez.2009 kurallarına çok çabuk geçebileceklerdir ama honda motoru gelişmek zorunda tabi kurallar izin vermediği sürece birşey bekleyemeyiz

aslında onlar tam olarak 2009 parçaları değildi. araçları 2009 ayarlarına benzetmek için kullanılan düşük downforce paketiydi yanlış hatırlamıyorsam. bmwnin aracının o araçtan çok farklı olacağına iddiaya girebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir