Kategoriler
Formula1

Alonso: "Brezilya'da Mutlu Olmak İstiyorum ve Olacağımdan Eminim"

Alonso Hindistan’da 5.likten 2.liğe yükselmeyi başardı ancak Vettel’in yarışı kazanması puan farkını 13’e çıkardı.

Alonso “Şu anda Red Bull’la mücadele etmek kolay değil ancak asla pes etmeyeceğiz. Bugün mutluyuz ve onları tebrik etmemiz lazım. Harika bir hafta sonu geçirdiler. Mutlu olmak ve Brezilya’da onlarla savaşmak istiyoruz ve bunu yapacağımızdan eminim.”

“Puanlar kaybettik ancak bu hafta sonu için plan böyleydi çünkü onlara karşı mücadele edebilecek kadar hızlı olmadığımızı biliyorduk. İkinci olarak puan kaybını minimum seviyede tuttuk ancak dediğim gibi daha iyi yarışlar gelecek.”

“Düzlükte oldukça hızlıydık ancak virajlarda hâlâ kaybediyoruz ve önümüzdeki yarışlarda daha iyi olmayı umuyoruz. Bazı harika geçişleri yapmamızı sağlayan düzlük hızını bize sunan takıma teşekkür etmeliyiz.” dedi.

 

“Alonso: "Brezilya'da Mutlu Olmak İstiyorum ve Olacağımdan Eminim"” için 0 yanıt

Evet zaten her kesin kendi dusunceleri vardir, ama F1-in icinde olan her kes en cok Alonsonun hak etdigini soyledi. Horner, Helmut yine Alonsonun islerini zorlastirdigini soylemis. Ferrariden umutluyum Abu Dhabide virajlarda biraz hiz katsalar iyi olacak. sonuncu sektorde cok vuraj var.

bi şekilde önlem alırlar 2010 da da alonso için durum aynıydı o yüzden motor problemi yüzünden şampiyonluğu kaybedebiliriz diye çok korkuyordum ama böyle olmadı çok daha saçma bir şekilde şampiyonluğu kaybettik bence vettelin yarış dışı kalması kendi hatası sonucuyla olur veyada değişken hava şartlarıyla aracın sorun çıkartma ihtimali zayıf ama ilahi adalet kendini gösterip şampiyonluğu hakeden e vericektir ama bu newey mi yoksa alonso mu onu sezon sonunda öğrenicez

Fotoğrafda çok umutsuz biri gibi duruyor ama kaybetmek yok zorlamaya devam hadi Alonso bırakma şampiyonluğu Vettel'e bu sezonun şampiyonlğunu sen hakediyorsun köküne kadar.

Günümüz F1'inin düzlük hızından ibaret olmadığını artık öğrenmelisin. Başka yerde söyleme böyle şeyler, gülerler valla hi. :))

demek neymiş araç hızlıymış sorun alonso,da . redbul hiç hızlı olmadı buğüne kadar en iyi olduğu bölge virajlar . virajlarda ferrarinin arkasına geliyor ama düzlüğe çıkınca ferrari gözden kayboluyor

Vettel hindistan dahil 8. motorunu kullanmaya başlamış, webber, alonso ve massa 7. motoru.

Yani vettelin motoru artık bitti. Son 3 yarış eski motorları kullanmak zorunda kalacak.

Görecez bakalım.

Ferrari duzlukte cok hizli su anda artik su virajlarda bir az daha hiz katsalar iyi olurdu. Abu Dhaninin son sektoru tam Redbulla gore yapilmis sanki. muhtemelen ilk sektorde de hizli olucaklardir. Su andan itibaren Redbullun duzluk hizini dusunecegini sanmiyorum. Virajlarda olan avntajlarini korumaya calisacaklar

anlaşılan ferrarinin hesapları brezilyaya kadar puan farkını 25 altında tutmak ve vettelin en az 1 yarış , yarış dışı kalmasını beklemek .

Vettel, bir sorun yaşamazsa muhtemelen Abu Dhabi'dede puan farkı açılıcak. Ama Brezilya ve Amerika yarışları kilit unsur olucak. Sezon Brezilya'da noktalandığında inşallah şampiyon olursun Alonso.

Mutlu olmak ve Brezilya'da onlarla savaşmak istiyoruz ve bunu yapacağımızdan eminim.

Bu cümleden fazlasıyla iddialı bir başlık çıkmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir