Kategoriler
Formula1

Grosjean, İlk Test Gününden Memnun

Renault takımı Barcelona testlerinin ilk gününde takımın test pilotlarından Romain Grosjean’a şans tanıdı.

Genç Fransız pilot ilk tam test gününden mutluydu ve takımın gelişme çalışmalarına katkı sağlamaya çalıştı. Takım gelecek hafta yapılacak Fransa GP için aerodinamik çalışma üzerine odaklandı ancak temel amaç Grosjean’ın R28’e alışmasıydı.

Sabah yaşanan soruna ve son anlarda ortaya çıkan kötü hava şartlarına rağmen Grosjean ilk gününden memnun kaldı ve 60 tur attı. Bugün ve yarın çalışmaları Nelson Piquet devam ettirecek.

Grosjean "Mükemmel bir gündü ve bana R28 ve takımla çalışma fırsatı verildiği için minnettarım. GP2 ve F1 aracındaki farkı görmek ilginçti ve iki araç, özellikle hızlanma ve sonradan yol tutuşu bakımından inanılmaz derecede farklı."

"Takım beni çok hoş karşılandığımı hissettirdi ve herkes araçta ilk kez zaman geçireceğimi bildiği için yardımcı oldu. Benim için mükemmel bir deneyimdi." dedi.

“Grosjean, İlk Test Gününden Memnun” için 0 yanıt

kürşat renaultun değerlendirmesinden bahsetmiş mclaren kardesım sen yanlıs anlamısın renault boyle kubicayıda kacırdı unutma 😀 ancak su bır gercek renault driver development progrramme cok iyi işliyor alonso-kubica-kovalainen-parante-grosjean-di grassi-buemi-bunlar hatrladıklarım:D

eger amacı r28 e alısmasıysa nelson a sılverstone dan sonra yol gorunur bence… ama bu sene hıc gp2 ye bakamadım nası ıyı bır pılotme ?cunku senna lıder ve benım bu sene gp2 hakkımda bılgım yok cnn sagolsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir