Kategoriler
Formula1

Mclaren, Kalan 2 Yarıştan Umutlu

Lewis Hamilton, yakıt pompasındaki arıza nedeniyle çok kolay elde edebileceği zaferden mahrum kaldı ve Abu Dhabi’den eli boş ayrıldı.

McLaren Takım Patronu Martin Whitmarsh: “Bu pistte tempomuzun gerçek olduğunu düşünüyorum. Umarım diğer iki yarışta da böyle olacak”

“Lewis bu hafta sonu harika durumdaydı. Kesinlikle azimliydi ve o, çetin bir yarışmacı. Bu yüzden hepimiz bir parça hayal kırıklığı yaşıyoruz”

“Ama buradan ayrılana kadar Austin için sabırsızlanmaya başladık. Prada rekabetçi bir aracımızo lacağını biliyoruz ve yarışı kazanıp kazanamayacağımızı göreceğiz.” dedi.

Whitmarsh, Hamilton’un sorun yaşamasaydı üstün performansla yarışı kazanabileceğini söyledi.

Whitmarsh “Lewis yarışı kazanmayı hak etti. Harika bir iş çıkardı ve kazanmaya doğru gidiyordu.”

“Direkt ve oldukça kolay bir galibiyet olacağından emindim. En baştan beri lastiklerine dikkat ediyordu ve yarış kontrolü altındaydı. Bu açıdan özellikle sinirbozucu oldu.” dedi.

Dayanıklılık sorunlarına değinen Whitmarsh “Adil olmak gerekirse Mercedes motorları çok dayanıklı ve bu tür şeyler motor sporlarında olabilir. Yaşananlar bağlantılı ya da bulaşıcı değil. Olabilecek şeylerden birisi.” dedi.

“Mclaren, Kalan 2 Yarıştan Umutlu” için 0 yanıt

her yarışta bir soru çıkıyor ve sonra bunu çözdük diyorlar,bir daha aynı sorun yaşanmayacak diyorlar ama yarışlar heba oluyor.çok şaşkınım çok,

artık yeni kral vettel . artık açık açık takım yöneticileri vettel.i hedef gösteriyorlar . yeni bir shumi olmasından korkuyorlar bu açık belli artık

Whitmarsh sen geldin geleli bu takım sürekli sorunlar yaşadı 2000 lerdeki gibi dayanıklılık sorunları yaşamaya başladık bu devirde bu kadar dayanıksız araç yapmayı nasıl başardınız helal olsun. 1 yarışta diken üstünde izlesek yarışları çok mu şey istiyoruz? O kadar tesislerinizle teknolojinizle tarihinizle övünüyorsunuz ama bi caterham kadar bile istikrarlı olamadınız sezon boyunca. Şuan 2 şampiyonluk yarışında da başta olmamız gerekirken 5 yarış kala havlu attık bunun sorumluları ortaya çıkarılıp gereğinin yapılması lazım artık hiç bir şey olmamış gibi konuşmalarınız hasta ediyor insanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir