Kategoriler
Formula1

Ecclestone Ayrılık Haberlerini Önemsemediğini Yineledi

Bernie Ecclestone, mühtemel bir ayrı şampiyona düşüncelerini reddeden bir mektubu FIA üye kulüplerine gönderdi.

Yeni bir Concorde Anlaşması’nın çerçevesi Kanada Gp hafta sonunda görüşülmeye başlanmıştı ama Ecclestone ve takımların, FIA ile anlaşmaya varamamaları durumunda ayrı bir şampiyona oluşturacakları yönünde haberler çıkmıştı.

Sunday Express’e konuşan Ecclestone "Bir ayrılışı kesinlikle savunmuyorum ama TV için veya her neyse, kendi anlaşmalarını yapabilirler."

Bununla birlikte Ecclestone, kendisinin ve takımların konumuna açıklık getirmek için FIA üye kulüplerine bir mektup yazdı.

Ecclestone: "Formula 1 İdaresi, takımlar ve Formula 1 girişimcilerinin konumu, çok basit."

"Onlar, temel olarak Formula 1’i 25 seneden fazla süre boyunca teknik ve sportif kuralları dengelemeye yardım eden önceki evrağın aynı formatında bir Concorde Anlaşması imzalamak istiyor"

"Bu durum, FIA’nın sporun düzenleyicisi olduğu yer Avrupa Komisyonu ile varılan anlaşmayı takip eder"

Ecclestone ayrıca, bazı üreticilerin ve kulüplerin Max Mosley’in ayrılmasını istemesine rağmen FIA Başkanı ile ilgili skandalın ardından FIA’da hiç bir şeyin değişmediğini söyledi.

Ecclestone: "FIA Başkanı’nın ilgili olduğu kadarıyla bu, şimdi açıklığa kavuşmuştur ve bu zamanda pozisyonda bir değişiklik yoktur"

"Ütercilerin bir bölümü ve sponsorlarının yanında takımlar, özel hayatı ile ilgili meseleler nedeniyle FIA Başkanı’nın ayrılması gerektiğini düşünmüştü.

"Bu, onların sadece onların görüşüdür, FIA’nın bir parçası değillerdir ve bu nedenle oy hakları yoktur"

"Kişisel olarak Max, 40 yıldır arkadaşımdır ve umarım hâlâ da öyledir. FIA için faydalı bir çok meseleyi kendi yoluyla uygulamıştır ve bunun için takdir edilmelidir."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir