Kategoriler
Formula1

Kubica, Şampiyonluk Şansı Konusunda Gerçekçi

Şampiyona lideri Robert Kubica Ferrari ve Mclaren’in hâlâ kendilerinden hızlı olduğuna inandığını bu yüzden şampiyonluk şansı için gerçekçi olduğunu söyledi.

Barcelona testlerinde konuşan Kubica "7 yarış sonucunda şampiyonada liderliğe yükselmek güzel ancak şampiyonluğu 18. yarış sonunda lider olursanız kazanıyorsunuz."

"Kesinlikle bu hoş bir duygu ancak pozisyonumuzu korumak zor olacak."

"Gerçekçi konuşursak Ferrari ve Mclaren’e karşı biraz gerideyiz." dedi.

Kubica ayrıca galibiyeti kazanmasına rağmen yarışlara yaklaşımında değişiklik olmayacağını söyledi.

Kubica "Yarışın ardından olanları, nelerin daha iyi olabileceğini, nerede gelişim gösterebileceğimizi analiz ettim. Gelecek ve sıradaki yarışlar için sabırsızlanıyoruz. En önemlisi bu." dedi.

Polonyalı pilot ayrıca hata yapma riski olmasına rağmen Montreal’de son 20 turun çok sıkıcı olduğunu söyledi.

Kubica "Oldukça sıkıcı turlardı çünkü sonuç olarak iyi performansım vardı ancak Montreal’de pist koşulları çok zor ve eğer 10 cm yarış çizgisinden çıkarsanız hata yapmak çok kolay oluyor."

"Bu yüzden konsantrasyonu sürdürmek ve hata yapmadan yarışı tamamlamak önemliydi." dedi.

“Kubica, Şampiyonluk Şansı Konusunda Gerçekçi” için 0 yanıt

BMW çok istikrarlı ve sağlam. Ayrıca motivasyonu çok ön planda tutuyorlar. Bu yüzden şampiyonluk şansları her zaman için var.

Profosyonelce bir değerlendirme yapmış kendisi ve takımı için.Hem mütevazilik hemde yeterince bilinç çok net gözüküyor.Tebrikler Kubica,tebrikler.

vega_nitro sana katılıyorum dediğin gibi istikrar çok önemli renonun 2005 yılındaki aracı mclaren'e göre 15km/s daha yavaştı ama dayanıklı ve istikrarlıydı o yüzden şampiyon oldu reno bu senede BMW çok istikrarlı ve dayanıklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir