Kategoriler
Formula1

Fry: Eğer İsterse Kapımız Danica'ya Açık

Nick Fry, Amerika Indy Car serisinde yarışan Danica Patrick’in Honda takımıyla Formula1’de test yapacağı söylentilerine açıklık getirdi.

Bu ayın başlarında, 26 yaşındaki bayan pilotun RA108 ile kış aylarında Barselona ya da Jerez’de test yapacağı haberleri çıkmıştı. Ancak GPWeek dergisi, Fry’ın olayın basın tarafından abartıldığını söylediğini yazdı.

"Aslında bizim tam olarak söyledğimiz, eğer Danica sezon sonunda aracımızı kullanmak isterse bu fikre açık olduğumuzdu. Ancak şu konuya açıklık getirelim, şimdiye kadar Danica’dan böyle bir istek gelmedi. Eğer yapmak isterse, onun aracımız kullanmasından memnun oluruz. İlgilenirse kapımız ona daima açık."

Fry, Patrick’in Honda ile birden fazla test gerçekleştirmesinin de en iyi seçenek olacağını söylüyor.

"İki taraf için de ilk adım birbirini tanımak olacak. O bunun (test yapmanın) nasıl bir şey olduğunu görecek ve takımın nasıl işlediğini görecek ve ardından da biz onu tanıyacağız."

"Bir günlük bir test bunu yapmak için yeterli olmayabilir. Motorsporlarında bu kadar deneyimi olan birine iki kez test yaptırmak daha iyi olur çünkü ilk gün aracı ve sistemleri anlamakla geçer. Bu yüzden ilk gün inceleme, ikinci gün de işimizi yapma açısından elverişli olur."

“Fry: Eğer İsterse Kapımız Danica'ya Açık” için 0 yanıt

ErhanF1 arkadaşım yetenekli pilotlardan bahsetmişsin eyvallah fakat yazındada belirtiğin gibi dikkat çekmek ve sponsor bulmak yani ticaret f1 ne kadar seyirlik bir sporsa daha da fazla ticaret onun için yetenekli bir pilotun f1 e getirisinden danica nın getirisi daha fazladır

Daha önce söylediğim şeyi tekrar edeceğim. Danica dan çok daha yetenekli pilotlar varken Danica yı seçmek sadece sponsor bulmak ve dikkat çekmekle alakalı birşey.

Button gider danica gelir danicayla beraber f1 e bambaşka renkler gelir şu gülümsemeye bakarmısınız fakat gözlerdeki sinsilik cabası ;ayrıca button kaç yıldır f1 de en az bir 6/7 yıl oldu ne yaptı olaylı bir macaristan yarışını kazanmak dışında danicanın gelmesi ise ondan daha büyük etki yapacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir