Kategoriler
Formula1

Raikkonen Galibiyet Hasretini Gidermek İstiyor

Dünya şampiyonu Kimi Raikkonen, formuna dönmeyi umut ettiği bu hafta sonu yapılacak olan Fransa GP’de galibiyete olan hasretini gidermenin peşinde.

Fin pilot, son iki yarışta puan alamamış ve sıralamada 4.lüğe düşmüştü. Raikkonen, şampiyona lideri Kubica’nın 7 puan gerisinde.

Ferrari pilotu, tekrar kazanmak için hiç bu kadar aç olmadığını ifade etti ve son yarışlardaki hayal kırılıklarını arkasında bırakmayı amaçladığını söyledi.

Kimi Raikkonen: "Kazanmak için bu denli büyük bir arzu duyduğumu hatırlamıyorum. Takım, bütün pistlerde güçlü olabilen bir araç hazırladı ama son yarışlarda işler yolunda gitmedi."

"Geriye bakıp son yarışta neler olduğunu düşünmeyi sevmem. Kötü düşünceleri yanımda taşımam çünkü bu sadece benim zaman kaybetmemi sağlar, sonucu hiç bir şekilde değiştiremezsiniz."

"Gelecek GP’ye konsantre olup mümkün olan en iyi sonucu elde etmeye çalışmak çok daha iyi"

Geçen sene Fransa’da podyumun ilk sırasında yer alan Raikkonen, bu hafta sonu Ferrari’nin pistte çok rekabetçi olacağına inanıyor.

Raikkonen: "Son GP’lere kıyasla Magny-Cours’da işlerin gerçekten farklı göründüğünü düşünüyorum. Geçen sene sezonumun pratikte yeniden başladığı yerdi burası, Fransa ve puansız iki yarışın ardından şimdi ihtiyacım olan da bu"

"Bu pisti seviyorum ve arazımız için mükemmel olduğunu düşünüyorum. Rekabetçi olacağımızı ve azami sonuç için (piste) çıkabileceğimizi düşünüyorum"

“Raikkonen Galibiyet Hasretini Gidermek İstiyor” için 0 yanıt

ben gecen yarısta kımı yarıs dısı kalacak demıstım kaldı keske kalmasaydı olan oldu:(ama herkes kımı acık ara bırıncı olur dıyo ama bence hıc oyle olmayacak.herkes massayı unuttu bence.ve reno kendı evınde yarısıyo bır suprız yapabılır ıspanyada oldugu gıbı az yakıy yuku ıle eger ferrarılerın arasına gırerse bırde bu pısta gecmek cok zor ozaman polu alan kııs alır basını gıder :))bence polu massa alacak kımıyı baya hısrlı grodum acıklamalarındna ama bu bence yarısa pzotıf yansımayalbılır arkadaslar hadı hayırlısı,ayrıca bıde kubıca var onu asla goz ardı edemeyız,kımıcı arkadasların dedıgıne hıc katılmıyom kımı acık ara alır gıder lafına bence hıcte oyle olmyacak

görünen oki ferrariler fransada dubleye çok yakın görünüyorlar,kimi nin bu denli hırslı ve arzulu olması çok rastlanır bir durum değil,ya bu yarışta açık ara galip gelir yada hırsının kurbanı olur,ikincisinin olmasını istemem gerçi,bu yıl şampiyon olmasını isterim kminin.

lewisw tur yerken kimiye çarpmazsa iyi olur hımmm belki heikiye de takım emriyle rai ye çarp emri verilebilir massa zaten rai yi sevmez massa da tehlikeli ferrari mclaren birbirine girerse bmw kazanır

bence Kimi bu hafta açıka ara birinci olur..Çünkü ona çarpacak birileri çok uzakta..yeter ki Hamilton ile aynı anda pite girmesin…Ayrıca pusuda sinsi sinsi bekleyen vr birileri kaza yapsın da podyuma çıkalım diyen BMW'lere de ekmek yok gibi..

Bana göre Fransa GP sinin bu sene de en büyük favorisi Ferrari'dir çünkü son 2 yarışa bakacak olursak McLaren takımı zaten monaco ve kanada da zaten güçlüydüler bundan sonraki yarışlar-Fransa dahil-Ferrari'nin daha iyi olduğu pistler…Raikkonen'e gelecek olursak:açıkçası ben bir tifosi olarak kimi'de bir motivasyon bozukluğu görüyorum daha farklı bir kimi görmek istiyorum kimbilir belki de yarış kazanamama onu hırslandırmıştır…bu arada Massa'yı da unutmamak gerek bu sene kendisini gayet geliştirdi ki bence şu ana kadarki en büyük gösterge Kanada GP sidir.Bakalım Fransa Gp sinde bizi neler bekliyor?..

2005 Japonya yı şu anki mclarenle bile yapamazsın Ferrari ile ve farkların azaldığı şu dönemde hiç yapılamaz.Ben daha çok massa kubica çekişmesi bekliyorum. bakalım görelim

raikkonen normalde hırslı olmadan yarışlara çıkar ve yarış kazanır.
fakat görünen o ki, aşırı hırslanmış fransa yarışı çok keyifli geçecek. inşallah denyonun birisi çıkıpda çarpmaz aracına ve mekanik sorun çıkmaz.

japonya 2005 gibi hırslı bir yarış bekliyoruz kimi senden…

şunu da kabul etmek lazım…
lewis yarışı kazanırsa
şampiyonanın mutlak favorisi olur..
ama raikkonen buna izin vermeyecektir zannedersem…

LEWİS 'in aldığı ceza ceza değil.. ödül gibi oldu ona… ama raikkonen'in on puanı gitti bu kesin.. bunun da bir önemi yok..
çünkü ferrari açık ara birincidir….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir