Kategoriler
Formula1

Piquet'ye Göre Fransa Dönüm Noktası Olabilir

Baskı altındaki Renault pilotu Nelson Piquet Jr, Fransa yarışının kendisi için dönüm noktası olabileceğine inanıyor.

"Bu haftasonu bizim için daha iyi olmalı. Pist bana uygun ve araç da daha iyi. Pist çok değişken. Bu yüzden cuma günü en uygun ayarları bulmamız gerekiyor."

Takımdaki yerinin tehlikede olduğu konusundaki haberler konusunda ise Brezilyalı pilot, "Dünyanın her yerinde, her sporda, her takım sizden iyi sonuçlar almanızı bekler. Eğer bunu yapamıyorsanız durum iyi değildir. Ama herkes aracın durumunu biliyor, kullanmanın ne kadar zor olduğunu. Yakın zamanda ya da daha sonra işler yoluna girecek. Sadece sabırlı olmalıyız. Aracımızı sıralamalarda iyi bir pozisyona getirmeliyiz. Eğer burada bunu yapabilirsek, bu yarış benim en güçlü olacağım yarış olabilir" diye konuşuyor.

“Piquet'ye Göre Fransa Dönüm Noktası Olabilir” için 0 yanıt

Renault taraftarları pilotlarına laf atacaklarına önce araçlarına baksınlar. Piquet'in Gp2'de Hamilton'dan iyi yarışlar çıkardığı günlere bir dönsünler. Tabi izledilerse. %75 oranında aracın öne çıktığı F1 dünyasında pilotun üzerine yüklenmektense bence çuvaldızı önce kendilerine batırmalılar. Ferrari ve McLaren pilotları bu kadar başarılı iseler büyük oranda araçlarının sayesindedir. Koyu bir Schumacher taraftarı olmama rağmen şu anki durumda Schumacher gelse bile şimdiki Ferrari'den daha iyi olabileceğine pek ihtimal vermiyorum.

ben piquet in ileride daha iyi işler yapabileceğine inanıyorum gp 2 yi ciddi olarak takip edenler onun gerçekten iyi bir pilot olduğunu bilirler.R 28 gerçekten çok zor bir araç Alonso gibi istikrarlı ve fazla hata yapmayan bir pilot bile birçok hata yaptı sezon başından bu yana onun için piquet den Alonso gibi sürmesini beklemek yanlış olur.Piquet bence yeni gelen pilotlardan en şansızı çünkü o hamilton gibi pist üzerindeki en iyi 2 4 araçtan birisine oturarak başladı.Zor bir araçta f1 e alışmak mutlaka çok zor bir durumdur.Briatore ona inanmamış onda bu potansiyeli görmemiş olsaydı kesinlikle o koltuğa oturamazdı bence birazdaha sabırlı olalım hem piquet daha fazla alışacak ve gelişecek hemde reno daha rahat kullanılabilir bir araç yaparak sorunların üstesinden gelebilir.Alonso bu konu hakkında gerekeni söylemişti daha önce yavaş ve kötü araçta daha fazla zorluyorsunuz buda hata yapma olasalığınızı artırıyor.bence bukadar fazla yüklenmeyelim ve birazdaha bekleyelim

baba piquet demıskı:nıegel ın cocuklarıda kendısı gıbı arkalarda dolanıyor eee baba pıquet gel bakalım kendı oglunu gor arkada bıle dolanamıyor dolandıgı yer ve kum havuzu yada barıyerler yanı fıs anlayacagın ıstersen onu bırde bısıklet yarıısna gotur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir