Kategoriler
Formula1

Massa: "Ferrari Burada Gerçek Gücünü Gösterebilir"

Felipe Massa, Magny-Cours’daki yarışın Ferrari’ye Monako ve Montreal’de gösteremedikleri başarıyı gösterme şansı tanıyacağını söylüyor. Geçen yıl da Ferrari, Fransa yarışını domine etmeden önce Monako ve Kanada’da sorunlar yaşamıştı.
Massa böyle tarihi bir pistte çok rahat olacağını, Ferrari’nin de önceki iki yarışa göre daha rekabetçi olacağını düşünüyor.
"Bana göre, fabrikadaki çalışanlarımız Monako’da harika iş çıkarttılar. Gerçekten harika bir iş. Montreal’de de rekabetçi bir aracımız vardı. Sıralamalarda neden bu kadar sorun yaşadığımızı söylemek güç. Pist şartları dolayısıyla sorunlar yaşandı. Ama ondan sonra daha güçlü göründük."
"Tabii ki, bu tarz bir pistte olmaktan memnunum. Çünkü böyle pistlerde daha rekabetçi olabiliyoruz. Normal bir yarış olacak. Bu yüzden iyi bir pozisyonda başlarsak, iyi bir pozisyonda bitirmek için daha fazla şansımız olur. Bu iyi olabilir."
Brezilyalı pilot şampiyonanın başlangıcından bu yana Ferrari’nin hız avantajı olduğuna inanıyor ancak bunu garanti olarak görmüyor.
"Şimdiye kadar birçok puan topladım ve iyi bir pozisyondayım. Ama hâlâ önümüzde çok yarış var ve biz her yarışta işlerin kolayca değişebileceğini biliyoruz. Bu yüzden performansımızı devam ettirmemiz gerekiyor. Konsantrasyonumuzu korumalı ve her yarışta daha fazla puan almak için çabalamalıyız. Şampiyonanın sonunda bunu yapıp yapamadığımızı göreceğiz."

“Massa: "Ferrari Burada Gerçek Gücünü Gösterebilir"” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir