Kategoriler
Formula1

Alonso, Ferrarilerle Mücadele Beklemiyor

Fernando Alonso, İtaltan takımın kendilerine göre çok güçlü olduğunu, bu yüzden de yarış içinde onlarla bir mücadele beklemediğini söyledi.
Renault pilotu Fernando Alonso, Ferrari’nin yarışta ulaşılamaz olacağını düşünüyor ama podyum için savaşabileceğine de inanıyor.
"Ferrari bizim asıl rakibimiz değil çünkü onlar bize göre çok güçlüler ve bizim yapabileceğimiz bir şey yok." 
"Griddeki diğer pilotlarla o kadar fark yok. Bazen biz hızlıydık bazen onlar. Onlarla podyum için mücadele edebiliriz. Umarım bu güçlü sıralama pozisyonumuzdan yarar sağlayabiliriz."
Alonso, Renault’nun diğer yarışlara oranla büyük bir adım attığını ve takımın puanlar almaya başlamasının kilit nokta olduğunu söylüyor.
"Sıralamalarda oldukça iyiydik. Son beş yarıştır daha da güçleniyoruz. Bu yüzden sıralamalar fena değildi."
"Ancak yarış bitirmeye ve puanlar almaya ihtiyacımız var. Montreal’de sıralamalarda yaptığımız belki bir sürprizdi ama burada aracın daha iyi hissettiği bir gerçek."
"Her iki araç da iyi. Nelson, ikinci seansta Kubica ile aynı tur zamanlarını elde etti ve 11 oldu. Araç artık gridin gerisinde değil. Gelişmelerden memnunuz ve devamı gelecek."

“Alonso, Ferrarilerle Mücadele Beklemiyor” için 0 yanıt

çok doğru söylemıssın yusuf kardes hıcc sans yokk yavvvvv:D:D startta massayı geçebilse yarıs cok zevkli olur ama alonsonun sözlerinden yakıt yükünün gayet normal oldugu anlasılıyo kanadada da reno 4. olmustu sıralamalarda veaynı turda pit yapmıstı diğerleriyle nelsinhonun da 9.cepten kalkacagını düşünrsek reno asırı gelişti

Podyum mümkün ama Renault Ferrariyi geçecek güçte değil, ancak bir Ferrari kazası hatası veya spini sayesinde geçilebilir Ferrari.

SAde renault hızlı deil arkdşlar toyota ve Redbull da çok yakınlar eğer MAcca ve Bmw le yarışabilirlerse podyum renault toyota ve Redbulldan geleblir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir