Kategoriler
Formula1

Massa Beklenmedik Şansla Sevindi

Felipe Massa beklenmedik iyi şansının kendisine Pazar günü Magny-Course’da zafer kazandırmasıyle sevindi.

Ferrari Pilotu Felipe Massa takım arkadaşı Kimi Raikkonen’in egzoz borusunun aracından ayrılmaya başlamasıyla başına gelen felakete kadar ikinci sırada yarışı bitirecekmiş gibi görünüyordu.

Raikkonen’in problemiyle tüm avantajı üzerine alan Massa sezondaki 3. zaferine imza atarken, sekiz yarış sonunda sürücüler klasmanında zirveye ulaştı.

Brezilyalı pilot kazanmayı beklemediğini itiraf etti.

Bu sezon diğer pilotlardan daha çok zafer kazanan pilot "Bu muhteşem. beklemiyordum!" diye itiraf etti.

"Bazen ufak şanslara ihtiyacımız olur. Bugün de Raikkonen’in egzoz borusu yüzünden böyle bir şansımız oldu. Doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum. Takım çok iyi bir iş çıkardı.

17 saniye farkla yarışı önde bitiren Massa yarış sonunda yağmur yağmasıyla telaşlandığını belirtti.

"Çok kaygılandım, bazen birkaç damla yağıyordu ve pist birdenbire değişiyordu. Yarışın sonunda lastik değiştirmemize gerek olacak kadar çok yağmıyordu."

Kariyerinde ilk defa pilotlar şampiyonasında liderliği ele geçiren pilot , liderliğin değişip değişmeyeceği konusunda tedbirli.

"Hala şampiyonanın ortalarındayız ve yapılacak bir çok yarışımız var. Kazanmamızın olası olmadığı durumlarda bile puan kazanmaya devam etmek zorundayız."

Massa BMW Sauber pilotu Robert Kubica’nın 4 puan , Takım arkadaşı Raikkonen’in 5 puan önünde.

“Massa Beklenmedik Şansla Sevindi” için 0 yanıt

kendı bıle sasırmıs ama neden se hak eden massa oluyor.ınsan vıcdanıyla konusup adaletlı olmalı ya.bu yarıs 500 tur olsaydı massa kımıye yetısemezdı.nasıl ıstanbul parkta kımı massa ya yetısemedıyse.(egzost kopmasa)yınede kımın takım arkasaının yarısı alması srvındırıcı tabi.

kimi ve hamilton hatalarının bedellerini ödüolar.massa onlardan daha istikrarlı gidio.kimi son 2 yarıştır kabuslar görüo =(

startta duvara çarpan, durduk yere spin atan bir adamdan, şampiyona liderliğine gelmek büyük bir başarı, bazılarının yeteneği ile başardığı bir şeyin çalışarak nasıl başarılacağının iyi bir ispatıdır massa.

bende bülent gibi düşünüyorum.. her ne kadar bazı massa fanları kabul edemeseler bile..ama sonucta ikiside ferrari en önemlisi bu..

Sonuçta Ferrari kazandı orasını hiç bir güç değiştiremez artık. Ayrıca Massa kazandı bunuda kimse değiştiremez. Ancak gerçek olan bir şey var ki sorun yaşamadığı taktirde Massa'nın İstanbul dışında normal şartlar altında Kimi'yi geçebileceği pist görünmüyor. Şimdi bir iki Massa hayranı (fanı) arkadaşlar bana kızacaklar tepki gösterecekler ama gerçekler bu. Kimi Massa'dan daha hızlı bir pilot.

önemli olan ferrarinin kzanması biz duble yapalım rakipleri saf dışı bırakalım sonra şansı ve hızı olan kazanır zaten hayalle alakası yok 🙂

rakkathebest arkadaşım kusura bakma ama hayal görüyorsun ingilterenin sonucu belli massa 1 kimi 2 ama sonuç değişmez ferrari her zaman duble 😀

cevabı kımı verdı aynı arabyla 8 sn fark atarak ama ıns ıngıleterede dkı doube da 1 KIMI 2 massa olur tebrıkler bu arada

bana göre daha hızlanması lazım yoksa hep kiminin başına bişey gelmesini bekliycek.kimi daha hızlı felipeden

ne demek teşekkür borçlu böle saçma şey mi olur. ne dicek yani kimi çok teşekkürler egsoz borunu koparmışsın büyüksün mü diyecekti yarışta herşey olabilir kiminin de başına geldi bi talihsizlik massa fırsatı değerlindirdi gidip bunun için teşekkür mü edicek..kimi zaten yeterince iyi bir pilot bi daha ki yarışlarda kapatmaya çalışıcaktır farkı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir