Kategoriler
Formula1

Mclaren, FIA'nın Kendileriyle Uğraştığını Düşünmüyor

McLaren F1 CEO’su Martin Whitmarsh, son 2 yarışta aldıkları cezanın ardından FIA’nın kendileriyle uğraştığı yönünde olan spekülasyonları kabul etmedi.

Lewis Hamilton, Kanada’da pit alanında Raikkonen’e vurmasının ardından Fransa’ya 10 sıra cezasıyla gelmişti.

İngiliz pilot bugün yine Nurburgring şikanını düz geçerek kendisine avantaj sağladığı gerekçesiyle pitten geçme cezası aldı.

Takım arkadaşı Heikki Kovalainen de dün sıralamalarda Webber’i engellediği gerekçesi ile yarışa 5 sıra cezası ile başladı.

Tüm cezalara rağmen Whitmarsh, FIA’nın kendilerine karşı bir kastının olmadığını düşündüklerini belirtti.

Ron Dennis’in yarışın ardından FIA’nın kendileriyle uğraştığını mı ima ettiğinin sorulması üzerine Whitmarsh "Eminim ki Ron bunu ima etmedi. Yarışın ardından olanlarla ilgili hayal kırıklığı vardı. Bu hafta sonu 3 ceza aldık, bunları kabul etmeli ve geride bırakmalıyız." dedi.

Whitmarsh, Hamilton’a verilen cezayı kabul ettiklerini ancak yine de Hamilton’un yanlış bir şey yapmadığını düşündüklerini söyledi.

Whitmarsh "Hakemlerin bizden daha fazla zamanının olduğunu kabul etmeliyiz ve onlar bizden daha fazla bilgiye sahipler ve doğru olduğunu düşündükleri kararı vermek zorundalar. Biz o şekilde düşünmedik ancak biz de onların sahip oldukları bilgiler yoktu."

"Tartışma oldu. Biz olanlar ile ilgili görüşlerimizi ilettik. Hakemlerin fikirleri ise farklıydı." dedi.

Whitmarsh ayrıca 2. cezayı almasaydı Hamilton’un iyi puanlar kazanabilecek durumda olduğunu söyledi.

Whitmarsh "Eğer ekstradan pitten geçme cezası olmasaydı sağlam puanlar kazanabilirdik."

"Heikki mükemmel iş çıkardı. Çok az farkla podyumu kaçırdı ancak Lewis de ona yakın bir yerde olabilirdi." dedi.

“Mclaren, FIA'nın Kendileriyle Uğraştığını Düşünmüyor” için 0 yanıt

çoğu takım fanı kötü haftasonundan sonra hep fia'yı eleştiriyor. birazda araçlara, pilotlara bakalım. suçu başkalarına atarak kolay yolu seçmeyelim. fia yeri geldiğinde ferrari'ye, yeri geldiğinde mclaren'e yeri geldiğinde de diğer takımlara yardımcı olmuştur, bence bunlar kurallar çerçevesinde olmakta. elbetteki her yaptıkları da %100 doğru değil, çünkü burası hız dünyası, anlık kararlar verilebiliyor. kimi şampiyonluğu kaybederse kendi hatasıyla kaybedecektir, kazanırsa da kendi başarısıyla kazanacaktır.

FİA'nın verdiği cezaların ve yaptığı kural değişikliklerinin ya da sezon ortasında bak o parçan seni çok hızlandırdı sök bakıyım demesi falan bunların hepsi şans tesadüf nasip kısmet meselesi bizim FİA ya bişe deddiğimiz yok artık. Ayıdan büyük Fil var bu devran 1 gün döner.

durduk yere ceza verilemez zaten .Ama yorum farkı çıkar bunlar da ferrari sevgisini göstermek için birşeyler yapar.

FIA durduk yerde "hadi şu McLaren e ceza verelim" demiyor. Bu hafta sonu McLaren in aldığı cezaların tümü haklıydı. Ben bile yarışı izlerken Hamilton şikanı kesip devam ettiğinde kendi kendime "eee yol vermedi bu adam tekrar ceza alıcak şimdi" dedim.

verilen 3 ceza da yerinde. mclaren'e ceza verildi: FIA=Ferrari 🙂
ron, cezaları doğru bulmuyor, hep alaycı yaklaşıyor ama sıkıysa fia'nın mclaren'le uğraştığını söylesinde görelim 🙂

Heikki'nin cezası gerçekten gereksizdi ama Hamilton'un 2 cezası doğrudur. Biri şikan kesmek dahil olmak üzere. Şikan kesme olayını da Nelson'un defansı sağladı.

Cezalara rağmen Heikki 4. oldu ama Hamilton yükselemedi.

kurallara uyucaksınız kimse size ceza vermeyecek koyulmuş kurallar vardır ister uy ister uyma ama cezaya da laf edemezsin zaten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir