Kategoriler
Formula1

Force India Radikal Güncellemeler Deneyecek

Force India, önlerindeki takımlarla aradaki farkı kapatmak için bu hafta Silverstone’de yapılacak olan testlerde radikal evrimleri deneyecek.

Gözle görülür aerodinamik çalışmaların yanı sıra amortisör denemeleri ile de öndeki grub yaklaşmanın hesapları yapılıyor.

Mike Gascoyne: "Büyük bir aero güncellememiz var. Yani karoser, sidepodlar, difüzör, ön kanat ve motor muhafazası. Ayrıca ön amortisörü deneyeceğiz. Bazı süspansiyon modifiyelerimiz de var. Bu yüzden açık bir şekilde büyük bir adım atmayı umuyoruz"

"Açıkçası bunu yapmamız lazım. F1 şu anda inanılmaz derecede rekabetçi ve sıralamalarda 2.seansa kalabilmeniz için ilk sıradan sonraki 1 saniye içinde olmalısınız."

"Bu F1 için iyi. Ama hâlâ en küçük ve en genç takımız. Bu da işimizi çok zor hale getiriyor.Ama bu doğru ve uygun.Bununla baş etmeliyiz."

Gascoyne, gridde ilerlemek için yapılacak olan gelişmelerin kendilerine yardım etmeleri gerektiğine inanıyor.

Gascoyne: "Tek turda yarım saniye daha hızlı olmamız lazım ve umarım bir kaç ondalık değerinde adım atarız."

"Ama bundan hareket ederek Hockenheim’deki bir sonraki test, çabuk değiştirilebilri vites kutumuzun denemeliyiz. Bu yüzden gelecek bir çok güncellememiz var ve açık bir şekilde buna ihtiyacımız var."

“Force India Radikal Güncellemeler Deneyecek” için 0 yanıt

Spyker ikinci arabasını geliştirdikten sonra baya ilerleme kaydetmişti. Yine kaydedebilirler. Hala Spyker'in geçen sene Belçikada kullandığı arabanın biraz değiştirilmiş versiyonuyla yarışıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir