Kategoriler
Formula1

Symonds: "Renault, Agresif Şekilde Devam Etmeli"

Mühendislik Direktörü Pat Symonds’a göre Renault, puan kazanmak için agresif yaklaşımını sürdürmeli.

Fernando Alonso ve Nelson Piquet Fransa yarışından puanla ayrıldılar ancak podyum beklentisi gerçekleşmedi. Eski dünya şampiyonu takım bu sezon henüz hiç podyuma çıkamadı.

Symonds, takımın yaklaşımını değiştirmeyeceğini söylüyor.

Kendisine takımın markalar şampiyonası için beklentisinin ne olduğu sorulduğunda "Bu durum için hiçbir şey yapamazsınız. Sadece en iyi pozisyon için yarışırsınız" diye cevap veriyor.

"Bu yüzden biz zorlamaya devam etmek zorundayız. Hiçbir şeyi değiştirmeyeceğiz. Agresif gelişimlere ve agresif yarışmaya devam edeceğiz. Araç hızlanana kadar hayatımız kolay olmayacak."

Symonds aynı zmanda R28’in giderek hızlandığını, hatta bunu Fransa Grand Prix’sinde gösterdiklerini düşünüyor.

"Bazı nedenlerle kötü bir ilk bölüm geçirdik. Trulli’nin temposunu yakalamayamadık. Ancak ardından daha uygun olan bir strateji değişikliği yaptık. İlk bölüm
bizim yarışımızı berbat etti, neden olduğunu bilmiyoruz. Sadece yeterli tutuş yok gibi görünüyordu."

"Mutlu değiliz. Her iki araçla da puan almak güzel ama daha fazlasını yapabileceğimizi düşünüyorduk. Araç iyi drumda ama bu potansyeli Fransa’da gösteremedik. Her iki araçla da puan almış olsak da daha fazlasını yapabilecek kapasiteye sahibiz."

 

“Symonds: "Renault, Agresif Şekilde Devam Etmeli"” için 0 yanıt

Bence araç fransada göründügünden daha hızlı fakat fransanın degişken havası ve yol tutuş özellikleri renaultun işlerini bozdu gibi geldi bana lastikler ve ayarlarla ilgili sorun yaşanmış gibi görünüyor.Ben eminim ingiltere de daha ii performans gösterecek,geniş olan ve downforce ayarları düşük olan bir pist ve R28 e uygun diye düşünüyorum.

ii güsel agresif yarış sürdürelim ama nerye kadar renonun ilerlediği kadar zzten diğer takımlarda"ilerliyor biraz daha aaracı zorlarsaqn motor iflas ediyor önce motor sorunu nu cözün yarışı ancak öle kazanırsın agresif yarış bahane onu her sporcu yapar araba yeter ki iyi olsun araba belli hıza yaklastımmı zorlamaya gelmiyo cözüm üretin yoksa reno bundan sonra kurtulamayacak.Alonso ile şampiyon oldunuz o da giderse bir kac sene sonra ancak alırsın sampiyonluğu belki

:):) oda süperr renault-bmw-toyota telsiz konusmaları enteresan oluyo ztn renonunki alonsoya dostum dieye hitap ediyooo matara yhaa:D:D renonunki bide cok gaz veriyo piloıtlara gecen sene heikkiyle fisicoyada öyleydi harbi toyotanınkıde süper:D

o adam benim favorim turulinin yarış mühendisi sanırım o,ingilizceyi italyan aksanıyla konusuyor…ve çok iyi :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir