Kategoriler
Formula1

Ferrari, Lotus ve Red Bull: "Pirelli Bizden Test İzni İstemedi"

Mercedes’in Monaco GP’den önce İspanya’da test yaptığının ortaya çıkmasının ardından tartışmalar devam ediyor. Takımlar, Mercedes’in yeni aracıyla bu testlere katılmasını eleştiriyorlar.

FIA, diğer takımların onay vermesi halinde yeni araçla test yapılabileceğini açıkladı. Mercedes dışında diğer takımlar, kendilerine böyle bir teklifin gelmediğini söylüyorlar.

Christian Horner “Bu tür testin asla kurallara uyduğuna inanmadık. Pirelli tabi ki bir süredir test yapmak istiyor ve onlar Toyota’nın eski aracıyla test yaptıkları için Lotus aracıyla test yapmalarına müsade edildi.”

“Bir noktada onların şampiyonluk kazanan bir takımla test yapması fikri öne atıldı ancak bu rakip takımlar tarafından korkuyla karşılandı ve bu testin olması için herkesin onay vermesi gerekiyordu. Ve böyle bir şey olamazdı.”

“Bu yüzden, bu tür test teklifleri her zaman takımların çoğu tarafından kuralların dışında görüldü, mümkün değildi.” dedi.

Stefano Domenicali “Pirelli 2 senedir, tüm takımlardan bazı testler yapmasını istedi. Bizim için bu testlerin mevcut araçla olmayacağı açıktı.”

“Bu yüzden, onlar bizden resmi olarak böyle bir şey istemese bile, bunun mümkün olacağına inanmadık.” dedi.

Eric Boullier “Bizden böyle bir şey istenmedi. FIA’nın izin verdiğine dair bazı söylentiler duyuyorum. Her ne izin verildiyse bu tüm takımlar için olmalıydı.”

“En azından bu durumdan herkesi haberdar edebilirlerdi. Gidip bir yerlerde kendi başlarına test yapmalalılardı.”

“Mevcut sportif kurallar, hatta takımlar arasında test anlaşması var. Bundan avantaj sağlayabilirlerdi ve sağladılar çünkü böyle bir şeyden avantaj kazanılabilir. Ancak daha da önemlisi kuralların ihlal edilmiş olması.” dedi.

“Ferrari, Lotus ve Red Bull: "Pirelli Bizden Test İzni İstemedi"” için 0 yanıt

Daha dün bu ross brawn efendi pirelli bütün takımlardan test istedide kimse istemedi biz kabul ettik demedi mi? Bu kadar 2 yüzlü bir insan görmedim tabi kendileri 1000km ile avantaj sağladı lastikleri çözdüler sonra akıllarına ne yalan gelirse hemen söylüyorlar bunun peşini bırakmamak gerek çünkü mercedes gerçekten büyük bir avantaj yakaladı bir araç 1 haftada bu kadar lastikleri iyi koruma durumuna gelemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir