Kategoriler
Formula1

Di Resta'nın Aracı Sıralama Sonrası Kontrolünden Geçemedi

Force India sürücüsü evindeki sıralamalarda beşinci sıranın sahibi olmuştu. Fakat bu sonucu aracının 642 kg asgari ağırlıktan daha hafif çıkmasından dolayı kaybedecek gibi görünüyor.

Hakemlerden gelen rapor di Resta’nın aracının 641.5 kg olarak ölçüldüğünü ortaya çıkardı. Bu izin verilen asgari değerden yarım kg daha az.

Araç yakıtsız olarak tekrar tartıldı ve sadece 640 kg olarak ölçüldü. FIA’nın kullandığı tartıların kalibrasyonlarının yapılmasının ardından tartının yarım kilo eksik tarttığı ortaya çıktı ve di Resta’nın aracı hala 1.5 kg kadar hafif durumda.

Durum üst hakemlere bildirildi ve takımın özel bir mazereti yoksa aracın sıralamalardan ihraç edilmesi gündemde.

Performansı hakkındaki fikirleri sorulduğunda di Resta: “Araç çok iyiydi. Dün dördüncü sıradaydık ve orada olduğumuza şaşırmıştım.”

“Üçüncü antrenmanda ayarlarda biraz geri gittik, ancak çocuklar harika bir efor sarfederek aracı sıramalara yetiştirebildiler.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Di Resta'nın Aracı Sıralama Sonrası Kontrolünden Geçemedi” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir