Kategoriler
Formula1

Schumacher: "En İyiler Vettel, Alonso, Hamilton ve Raikkonen"

91 zafer ile Formula 1’deki en başarılı isim olan Schumacher, şu an için 4 sürücüden etkilendiğini söyledi.

Schumacjer “Şu anda en iyileri Vettel, Alonso, Raikkonen ve Hamilton. Tabi ki hepsi insnalar ve onların da zayıf olduğu yönler var. Ancak hepsi o zayıflıklarını gizlemek için sıkı çalışıyorlar.”

“Ve her zaman iyi sonuç alıp hata yapmama sırrı da var. Daha detaylı analiz yapmayacağım. En iyiler kazanıyor.” diyerek gülümsedi.

Schumacher, geçen sene yarıştığı dönemde lastikleri sert bir şekilde eleştirmişti. Emekli olduktan sonra Schumacher yine eleştiriden kaçınmadı.

Schumacher “Bu senenin geçen seneden, lastiklerdeki durum haricinde pek fark yok.”

“Geçen sene Bahreyn’in ardından bazı şeylerin doğru çalışmadığını, sorunları söylemiştim. Ancak şu anda bu durumu herkes farketti.”

“Diğer taraftan her zaman olduğu gibi en iyiler kazanıyor.”

“Bana göre en büyük sorun lastiklerin son 2 senede olduğu gibi bir kaç takıma değil, takımların çoğuna uyumlu olması gerektiği.” dedi.

“Schumacher: "En İyiler Vettel, Alonso, Hamilton ve Raikkonen"” için 0 yanıt

Kesinlikle haklısın. Senna varken ve şimdi Hamilton yarışta oldukları sürece her yarış çok zevkli geçmiştir. Bana göre de gelmiş geçmiş en iyi 3 sürücüden ikisi Senna ve Hamilton'dır.

Muhtemelen çeviride bir hata vardır
veya anlatmak istediği bu değildir.
Herhalde bu işleri en iyi bilenlenden biri olduğu kesindir:)

Lastiklerin 1-2 takıma uygun olması gibi bir durum yok ki! Tasarladığın aracın lastiğe uygun olup olmaması meselesi var. Eğer iki farklı lastik tedarikçisi olsaydı (Bridgestone-Michelin dönemi gibi) evet lastik araca uygun veya değil diyebilirdik. Hatta piste uygun veya değil bile diyebilirdik, bunu daha önce 2005 yılında yaşadık. Ancak şu anda uymayan unsur lastik değil, daha çok veya daha az uyabilen araçlardır.

Kardeş hayırdır schumacher haberinde ne işiniz var ?
Schumachere saydırıyordunuz hamiltonu iyiler arasında gösterince ne güzel gülüyorsunuz 🙂

Bence vettel gayet yetenekli ama yetenegini kanıtlaması gerek.Gerçi toro rosso da kanıtladı ama.Yanına iyi bir pilot gelince iyice anlaşılmış olacak.

Vettel konusunda şüphe eden adamın ne kadar f1 'den ne kadar anladıgını sorgulaması lazım. Ayrıca Weber gibi bir adamıda tanıması lazım. vettel antipatik olabilir evet fakat genç yaşına ,hırsına,çalışmasına ve alman disiplininden gelmesinden dolayı bence en iyi olmaya en büyük aday.

Bu zaten tüm f1 camiası tarafından bilinen birşeydi ve Schumi'de bunu tescillemiş oldu yalnız vettel konusunda şüpheliyim :))

Yazımı okuyanlar hatırlayacaktır, 1. sınıf pilotlar olarak tam da bu dört pilotu söylemiştim, aklın yolu bir 🙂

Yazımı okuyanlar hatırlayacaktır, 1. sınıf pilotlar olarak tam da bu dört pilotu söylemiştim, aklın yolu bir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir