Kategoriler
Formula1

"Todt, FIA Başkanında Olmaması Gereken Her Şeye Sahip"

Williams Ortağı Patrick Head, FIA Başkanlığında Jean Todt’u görmektense skandala karışan Mosley’i istediğini söyledi.

Mosley’in adının skandala karışmasının ardından söylentiler Mosley’den sonra Todt’un FIA Başanlığına geçebileceği yönündeydi.

The Independent’a konuşan Head "Bize göre Max bazen bizim ısrarlarımız ile son yıllarda bizim için iyi şeyler yaptı."

"Onun yerine Jean Todt’un geçme tehlikesi varken Max’ı göz ardı etmiyoruz." dedi.

Head ayrıca Todt’un FIA Başkanlığına uymayacağını söyledi.

Head "Todt’un % 100 Ferrari’yi savunduğu bir çok toplantıya katıldık. O, FIA Başkanında olmaması gereken her şeye sahip: tarafsız değil ve tartışmacı." dedi.

“"Todt, FIA Başkanında Olmaması Gereken Her Şeye Sahip"” için 0 yanıt

Geçmişinde Ferraride üst düzey yönetici olarak görev yapmış birinin gidipte FIA başkanı olması skandal olur. Olurda başkan olursa tarafsız kalsa bile (ki kalamaz) bu geçmişi onun peşini bırakmaz bundan FIA da zarar görür.

Evet, tarafsız olmaya çalışsa bile herkesin aklında bir şüphe kalacaktır… Aday bile olmaması gerek bana göre. Seneler boyu Ferrari adına işler yapmış ve Head'in dediği gibi onu -belki de büyük hırsla- savunmuş biri oralarda yer almamalı. Keşke Stewart olsa da "taraflılıkta" artık Ferrari adı geçmese… Ayrıca başkalarının yorumlarına itiraz edenlerin "kışkırtıcı" ifadeler kullanması ilginç… tekrarlanmamasını ümit ediyorum… şakası bile kıvılcım yaratıyor…

Kutsal ittifak aynen devam..Günün birinde FIARRARI olayı resmileşecek demiştim, ve ona doğru gidiliyor..Aslında sadece iki kırmızı Ferrari' nin yarışacağı bir yarış yapılsa pistte Rai ve Massa dönüp dursalar ve sadece onlar kazansa ne güzel olur değil mi ?!?

todt fia başkanı olursa ferrariyi kimse durduramaz diye düşünüyorum iyi olur benim için ama tarafsız biri geçse daha mantıklı zevki çıkmaz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir