Kategoriler
Formula1

F1 2013 Oyununun Yeni Görüntü ve Videoları Yayınlandı

2010 yılından itibaren Formula 1 serisine oyun hazırlayan hatta “F1 bizim FIFA’mız olabilir” diyen Codemasters,  F1 2013 hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde oyunun 4 Ekim’de çıkacağı açıklanmıştı. Birçok yeni özellikle karşımıza çıkacak olan Codemasters F1 2013 oyununda 1980’ler ve 90’larda yarışan efsanevi araçlar ve pistlerin yer aldığı klasik bölüm de olacak.

 

 

 

 

 

“F1 2013 Oyununun Yeni Görüntü ve Videoları Yayınlandı” için 19 yanıt

Olay eski oyuncularla yeni oyuncular arasındaki farktan kaynaklanıyor. Eskiler zoru severdi, ayrıca oyunlar genelde bilgisayar için çıkar, hardcore oyuncular alır oynardı. Şimdi xboxta ve ps3 te çoluk çocuğun da oynayabileceği şekilde yapıyorlar, o yüzden oyunlar kolay ve sıkıcı. Görselliği yükseltiyorlar, oluyor bitiyor.

Arabaların üzerindeki aşırı parlamaları bile sorun olarak görmüyorlar. Ben hiç sevemedim o parlamayı.

Oyunu simülasyon yapmayı da bilirler. Ama o zaman da kime satacaklar oyunu? Sen ben alacağız, sokaktaki adam almayacak. Simbin mi daha çok satıyor need for speed mi? Oyuna thematic arcade olarak bakmak lazım.

f1 2006da podyum vardı. Karakter olarak birkaç seçim yapabiliyorduk. Tulumumuzda da hangi pilotun yerine yarışıyorsak onun ismi yazıyordu. Aynı şekilde arabada da. 2006da yapılabilen bir şey 2013de daha kolay yapılabilir.

Codemaster bu işi bilmiyor diyen gitsin EA nin tır tır sesi çıkan oyununu oynasın gerçeklik istiyorsanız oyunda tüm yardımcı özellikleri kaydedin ve görün her pistin noktası noktasına yaptığınız ayarlara göre tutunma sağlıyorsunuz oyun gayet başarılı orjinal olarak alırsanız güncellemeleride zamanında alır sorunsuz oynarsınız online bölümü çok zevkli oluyor

Klasik bölümünden başka cezbeden bir şeyi yok. Oynarsam da nostalji için oynarım. Gerçi orada Senna'nın olmaması da işi berbatlaştırıyor. Kısacası Yıl 2013, Codemasters bu işin hakkını veremiyor.

Gran turismo 3 de Polyphony'lerden birini sürdüğümde pistlere hakim olma duygusunu nasıl hissettiysem umarım classic lerde de pistlerde sürüş farkı hissedilir.

Günümüzde en kaliteli oyunların 18-19 GB olduğunu düşünürsek. F1 2012'ninde 8 Gb olduğunu düşünürsek.. Oyunun kaliteli olsunda 11 gb'ı indiremeye bütün oyun severler razıdır. Yada orjinal alanlar 10 lira daha fazla para vermeye razıdır. Codemasters üşeniyor galiba 🙂

Hocam Podyum Olabilmesi İçin başlangıçta ya bi karakter oluşturmamız lazım yada podyumda yüzümüzü mozaiklemeleri lazım 😀 + her podyumda o başkan felan gibi adamların her pist değişik olması lazım + kupalar felan bunların hepsi 2-3 gb ek demek bence 🙂

Kemal Bey podyum konusun da kesinlikle haklısınız.Böyle büyük teknolojilerin olduğu bu oyunlarda podyum sevinçlerinin olmaması bence de büyük bir kayıp-talihsizlik.

Yine hüsran bekliyorum grafik güzelliğinden başka hiçbir şey yok tabiki 2010 a göre gelişme var ama allah aşkına bir f1c ya da rfactor oynayın asistansiz bir de f1 2012 oynayın.Aracta ne bir tepki var ne de düzgün bir çekiş.Profesyonel oyuncular için hiçbir anlamı yok.Codemaster simülasyona gecmedikce bundan zevk alacağımızı sanmıyorum açıkçası

Oyunun her geçen sene daha ileriye gitti bir gerçek. Ama hala bir Alex değil.. 99-02 oyunu eski yapım olmasına rağmen daha çok insana bir sürüş zevki tattırıyordu. Codemasters'da bir eksik varda ne var hala çözemedim. Örneğin yıllardır beklenen Podyum seronomisi gibi birşey yapılabilirdi yada Formasyon turunun atılması.. Yıllardır bu iki şeyin yapılmasını bekliyoruz ancak yapılmayacak gibi görünüyor. Eminim bu iki şey olsa Codemaster 10 yerine 100 oyun satabilirdi.

Aracı kullanırken yüksek hızla çarpmama rağmen hiçbirşey olmuyor. Sanki arabalar taştan! Pilotlar arası transfer sistemi güzel olabilirdi. Çok eksik var ancak Codemasters hiçbir zaman bu eksiklere yönelmiyor. Başka sistemler geliştiriyor ancak bunların hiçbiri bizim eksiklerimiz kadar önemli değil. Eminim Podyum seronomisinin olması genç sürücü testlerinin olmasından bin bin kat daha iyiydi.. Bu sene bildiğim kadarıyla Codemasters'ın sözleşmesi bitiyor, Codemasters almazsa F1 sözleşmesini başka birinin alacağını sanmıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir