Kategoriler
Formula1

Webber, İlk Sıradan Başlayacağı İçin Şaşkın!

Mark Webber, yarınki Britanya yarışına ilk çizgiden başlayacağı için şaşkın olduğunu kabul etti.

Webber sıralamalarda son turunda bir ara en hızlı zamanın sahibi oldu ancak Heikki Kovalainen’in derecesini geçmesi ile 2.lik ile yetinmek zorunda kaldı.

Bu sonuç hem Webber’in hem de Red Bull’un en iyi sıralama performansı oldu.

Webber sıralamaların ardından basın toplantısında "Açıkçası biraz sürpriz oldu. Haftanın çoğunluğunda güçlüydük ancak Q2’nin sonuna kadar ne kadar güçlü olabileceğimizi bilmiyordum."

"Bu takımım için bir onur. Tüm takımlar gibi onlarda çok sıkı çalıştılar. Burası bizim kendi evimizde yarış sayılır ve bu Red Bull çalışanları için gurur verici. İşin % 5’i tamamlandı."

"Yarın yağmur olabilir ancak biz bugünkü görevimizi yaptık. Yarın için sabırsızlanıyorum." dedi.

Avustralyalı pilot ayrıca Silverstone’un kendisine hep iyi anılar çıkardığını söyledi.

Webber "Burası Avustralya’dan sonra Avrupa’da piste çıktığım ilk pist. Burada F3’te, spor araçlarda kazandım ve burası benim için hep iyi bir yer oldu." dedi.

Britanya’da son yarışına çıkacak olan David Coulthard ise sıralamalarda son bölümü çok az farkla kaçırdı ve yarışa 11. sıradan başlayacak.

“Webber, İlk Sıradan Başlayacağı İçin Şaşkın!” için 0 yanıt

Kaliteli bir pilot ve her zaman azimli ve kendinden beklenmeyen şeyleri yapan bir takım. Bu takım kurulduğunda hangimiz böyle şeyleri bekliyorduk? Ben beklemiyordum. Köklerini geçtiler (Stewart-Jaguar). Bir de birincilik alsınlar işte o zaman değişik olur.

Bu arada Mark Webber süper sevinen bir pilottur. Avustralya 2002de ilk puanını aldığı andaki coşkusu hala aklımda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir