Kategoriler
Formula1

Hamilton "En İyi" Yarışını Kutluyor

Lewis Hamilton bugün Britanya’da aldığı galibiyetin kariyerinin şu ana kadarki en iyi galibiyetini olduğunu söyledi.

2000’de kazanan David Coulthard’dan sonra kazanan ilk Britanyalı olan Hamilton, olay dolu yarışta damalı bayrağı ilk görerek bu sezonki 3. galibiyetini aldı ve şampiyonada liderliğe oturdu.

Yarışı 2. sıradaki Heidfeld’in 1 dk’dan fazla sürede önünde tamamlayan İngiliz pilot Heidfeld ve 3. sıradaki Barrichello hariç herkese tur bindirerek zafere ulaştı.

Basın toplantısında konuşan Hamilton "Bu kesinlikle şu ana kadarki en iyi galibiyetim. Katıldığım en zor yarışlardan birisiydi. Sadece kendi evimde olduğum için değil, araç içerisinde eğer yarışı kazanabilirsem bunun katıldığım en iyi yarış olacağını düşünüyordum."

"Son turlarımda kalabalıkların ayağa kalktığını gördüm ve bitmesi için dua ediyordum. Tüm duyguları görebiliyosunuz ve bunları yaşamak istedim."

"Bu galibiyetimi aileme adamak istiyorum, çünkü biliyorsunuzki son haftalarda bazı sorunlar yaşadım ve ailem hep yanımdaydı. Yarıştan önce kardeşim "endişelenme" dedi. Bu yüzden onlara teşekkür ediyorum." dedi.

Hamilton yarışın özellikle 2. yarısında bazı aşırı anların olduğunu ve koşulların çok zorlaştığını kabul etti.

Hamilton "Çok olağan üstü durumlar oldu, Fuji’deki bazı anlar gibi. İlk sektör daha kötü olamazdı ancak 2. sektörde büyük damlalar vardı."

"Visörümden bir şey göremiyordum bu yüzden 1. ve 2. virajlarda visörümü temizlemek zorundaydım. Özellikle yağmur varken bunu her tur yapmalıydım. Hiç bir şey göremiyordum. Oldukça aşırı ve zordu ve gerçek bir zihinsel mücadele vardı."

"Dürüst olmak gerekirse bu sabah piste gelene ve ailemle konuşana kadar iyi hissetmiyordum. Girişte bazı çocukları ve taraftarları gördüm ve tüm bunlar bana enerji veriyordu ve bir anda bir sürü enerji depoladım."

"Padok klübüne ve Mercedes-Benz Klüplerine de gittim ve oralarda da çok fazla destek aldım. Bu yüzden taraftarlarıma da çok teşekkür ediyorum. İnanılmazlardı ve onlar olmadan burada olamazdım." dedi.

“Hamilton "En İyi" Yarışını Kutluyor” için 0 yanıt

Lewis yağmurlu havalarda hiç kaybetmedi sanırım sade geçen yıl Çin dışında buda ilginç bi sonuç dikkatinizi çektimi 😀

yağmur yağmasaydı kovalainen i geçmek bu kadar kolay olmazdı….
Alonso da iyi işler yaptı altındaki yavaş araçla…

bu sevinmesi sondur her bahsine girerim ferrari bundan sonra yol vermaz görün bakın 3 pilotta aynı puanlara sahip kimi yada massa alacaktır şampiyona lideri o olacaktır görün bakın arkadaşlar ama lemis iyi iş çıkarttı bu kez yidi öldür hakkını yeme

yukarıdaki başlık..Hamilton'un her kazandığı yarış soncunda söyledikleri sözlerdir.kesinlikle inanmayım.

mclaren resmen taktik yaptı kovalainen raikkonenin önönü kesit hamiltonda yer avantajını kullanıp 2. liğe çıktı raikkonen korkulcak adam valla 😀 herkes önünü kesiyo

kimse kimsenin önünü kapatmaya çalışmıyor kusurada bakmayın,herkes can pazarındaki gibi yer hapma savasındaydı…

Güzel sürdü Hamilton bugün sonuna kadar haketti ama rakiplerinin kendilerinin veya takımlarının yaptığı hatalarla geriye düştüğünü ve Hamilton un yarışın hiçbir noktasında zorlaması gerekmediğinide görmek gerek. Tebrikler McLaren ve Hamilton taraftarlarına.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir