Kategoriler
Formula1

Barrichello Podyum Sonucunu Oğluna Adıyor

Rubens Barrichello, İngiltere Grand Prix’sinde elde ettiği podyum zaferinin ardından hızına olan inancını zaten hiç yitirmediğine inandığını söyledi.

2005 Amerika GP’sinden bu yana podyumda yer alamayan Brezilyalı pilot, Silvesrtone’daki aksiyonlu yarışı üçüncü sırada tamamladı. Yarışa 16. sıradan başlayan Barrichello yarışın bir bölümünde kullandığı aşırı yağmur lastiklerinin avantajını gördü ve podyuma ulaşmayı başardı.

Bu sonuç Honda’nın 62. podyum finişi oldu ve bu sezon içinde ilk kez podyuma çıkmış oldular.

Barrichello "Sahip olduğum hıza olan inancımı hiçbir zaman yitirmedim. Kesinlikle şanslı bür gündü ve bu benim işime yaradı. Yağmurlu havaları seviyorum ve bu harika bir performanstı."

"Pit stopta küçük bir problem yaşadık. Ben yakıtı aldığı sanıyordum ama gitmeme izin vermediler. Ama bu küçük bir problemdi ve bizim için aşırı yağmur lastiklerini kullanmak kesinlikle doğru karardı."

"Araçları içten ve dıştan geçmeye başlamıştım, bu bir sihir gibiydi. Ardından bir ara neredeys duvara çarpıyordum ve yağmur lastiklerine geçmek için içeri gireceğimi söyledim."

Şu anda şampiyonada 10. sırada bulunan 36 yaşındaki pilot bu sporu hâlâ çok sevdiğini döyledi.

"Bu harika bir duygu, kendimi genç hissediyorum. Sorunlara gülüp geçiyorum ve daha çok çalışıyorum. Bu sporu seviyorum. Hızı seviyorum ve bu olmadan yaşayamam. Ross Brawn’a fiziksel olarak yeterli olduğumu kanıtlamama gerek yoktu."

"Ayrıca oğlum Eduardo’ya teşekkür etmek ve bu sonucu ona adamak istiyorum. 16. olmanın ne kadar zor bir durum olduğunu biliyordu ve bu yüzden ben de ona beni podyumda görmesi için yağmur için dua etmesi gerektiğini söylemiştim."

“Barrichello Podyum Sonucunu Oğluna Adıyor” için 0 yanıt

Ross Brawn ve Barichello iyi ikililer ve Barichelloda hala iş var. Bunu gördüm ben. Aferin Barichello. Aferin Brawn.

Diğer teknik adamları Ross Brawn ın ayağının tozu olamazmış bunu bir kere daha gördük bugün. Extreme wet lastiklere geçmeye tek cesaret eden oydu. 1 puan hesabı yapan Hondayı kararlarıyla podyuma taşıdı. Ferrari başını taşlara vuruyordu bugün eminim. Barichello da ondan aşağı kalmadı neredeyse hatasız sürdü. Tebrikler Rubens. Podyum şovlarını özlemişiz. Bu ödülü de kırma aman 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir