Kategoriler
Formula1

Haug "Lewis'in Geçişi Heikki İçin Darbe Oldu"

Britanya yarışına pole pozisyonundan başlayan Heikki Kovalainen’in takım arkadaşı Lewis Hamilton tarafından geçilmesi ve 5. olması Fin pilota psikolojik olarak yardımcı olmadı.

Bu görüş Mercedes-Benz motor sporları patronu Norbert Haug’a ait.

RTL’ye konuşan Haug "Heikki aracının ayarlarında sorun yaşadı. Muhtemelen sıralama için daha iyiydi ancak tüm yarış aracının arkasından şikayet etti ve istediği gibi zorlayamadı."

"Ve Lewis’in onu geçmesi de psikolojik olarak biraz etkiledi onu." dedi.

Ron Dennis ise kendi evinde yarışı kazanan Lewis Hamilton’u övdü.

Dennis "Kendi evinde yarışı kazanmak her zaman özeldir ve bugün Lewis için özel bir gün."

"Olaylarla dolu mükemmel bir yarıştı ve olağanüstü koşullarda hata yapmayan bir usta tarafından kazanıldı."

"Lewis bu yarışı uzun süre unutmayacak pilotlardan birisi ancak bunun mekanikerlerimiz ve mühendislerimizin de yaptığı mükemmel takım çalışması olduğu da hatırlanmalı." dedi.

“Haug "Lewis'in Geçişi Heikki İçin Darbe Oldu"” için 0 yanıt

ilk defa sürdü bu aracı(Mclaren)..kusura bakma mclaren mercedes nickli arkadaş…biraz gözden kaçmış…haklısın

kova ilk defa yağmurda mı sürdü…böyle bir yorum olamaz..peki ya geçen sene uzydamıydı bu adam yanlış hatırlamıyorsam geçen sene aldığı 2.lik de yağmurlu bir havadaydı(japonya mıydı emin değilim..hem de renaultla…

Yağışlı havada benzin yükünün bir önemi kalmıyor. Lastikleri daha iyi tutunan daha hızlı oluyor bu kadar basit. Barichello extreme wet lastikleriyle Hamilton dan 4sn hızlıydı bir ara. Yağmurda aerodinaminin motorun … fazla bir önemi kalmıyor sadece lastikler ve pilotaj.

arkadaşlar heikki salak mı yol versin hangi akıl mantığa sığar bu yorum anlamıyorum Hamilton resmen en hızlıydı o anda ve temiz bi atakla geçti sonuçta takım arkadaşı onu zorlamaması normal yoksa 2 sininde yarış dışı kalma olasılığı olabilirdi..Hamilton öne geçtikten sonra nasıl fark açtığınıda gördük Kova ilk defa yağmurda sürdü bu aracı onun verdiği tedirginlikte vardı bence üzerinde ayarlardada sorun oldu sanırım daha kuru havaya göre ayarlanmıştı aracı..

dunku yarısta kovaleyne baya kısdım ve sınırlendım,onda bu dusuce ve hereyı kabul etme tarzı olursa hamıltonun yanında ezılmeye mahkum.ya hamılton kovaleynenı gecemedı tam tersı kovaleynen yol verdı.kovaleynen ayrıca hamıltona gore hafıftı nasıl olurda hemen hamılton gecerr.uzugunum ama kovaleynen sen asla ıyı bır pılot olaman bu takımda oldukca.bırıncı olacagın bır yarısta hemıltona yol verdın,kımse bana cıkıpta hamılton gectı demesın hersey ortada

Banada pek yol verdi gibi gelmedi. Hamilton zaten Heikki ye göre oldukça hızlıydı. Pilotlarının yarışmasına izin verdi McLaren zaten startta neredeyse giriyorlardı birbirlerine.

Evet ora benimde gözüme çarptı arkadaşlar yol vermiş gibiydi dogru birden sert fren yapınca hamilton direk girdi kapıyıda açtı.

Heikki nin yol verdiğini sanmıyorum.Ama o durumda başkası olsa bile zorlayamazdı.Hamilton zaten hızlıydı orada olmasa başka yerde olacaktı.

Lewis'in Heikki'yi geçişi ile Nick'in Heikki'yi geçişi arasında fark yok. Aynı nokta, Heikki yine dışta ve yine erken fren. Ama Heikki'ye güveniyorum. Sabır gerekli.

vega_nitro, evet hamöinin geçişi sırasında bana da öyle geldi..sert fren yapmış gibi değil de sanki yavaşlamış yol vermiş gibi..ama sonradan yarış içerisinde dikkat ettim, ki yarışı tekrar izlersen görürsün, heiki, haminin kendisini geçtiği o noktada sürekli olarak hep yavaş kaldı..

Bilmiyorum ama bana cidden Heikki sert bir fren yapıp Hamilton'a yol vermiş gibi geldi.

Heikkinin öğrenceği şeylerden biri de kaliteli araba ile yağmurda yarışmaktı bunu da öğrenmiş buluyorum. Seneye kesinlikle şampiyonluk adaylarından biri olacaktır.

ben hala kovalainen'in ondan daha iyi olduğuna inanıyorum.sadece şanssız..webber'de hamiltonun ekmeğine yağ sürdü…bu adam çok şanslı yaww…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir