Kategoriler
Formula1

Whitmarsh "Galibiyet Hamilton'a Hız Kazandıracak"

Mclaren F1 CEO’su Martin Whitmarsh, Lewis Hamilton’un kendi evinde aldığı galibiyet ile daha da hızlanacağını söyledi.

Hamilton 2 kötü yarışın ardından İngiltere’de parladı ve kendi seyircisi önünde kazandığı yarışta 2. sıradaki pilota bile 1 dakikadan fazla tur attı.

Bu galibiyet ile Hamilton sezonun yarısı geride kalırken şampiyona liderliğine yükseldi.

Whitmarsh galibiyetin Hamilton’u daha da motive edeceğini düşünüyor.

Whitmarsh "Bu çok önemli. Lewis’in çok zor ve mücadeleci günler geçirdiğini düşünüyorum ve böyle renkli geri döndü…"

"Onun momentum kazandığına, takımın momentum kazandığına inanabilirsiniz. Bu hafta Hockenheim’de test yapacağız, aracımızı geliştireceğiz, mücadeleye döneceğiz. Bekleyip görelim."

"Hockenheim’de ne kadar rekabetçi olacağımızı kimse bilemez. Eğer olmazsak üzülürüm ancak biz zorlamaya devam edeceğiz. Bu takım için hayati önem taşıyordu kesinlikle."

"Lewis’in, Heikki’nin ve takımın standartlarına göre son bir kaç yarışta olanlardan biraz üzülmüştük ancak geri döndük ve olanlar sayesinde çok güçlü hissediyoruz." dedi.

Whitmarsh ayrıca Lewis Hamilton’un Britanya öncesi sonuçlar ve sıralamalarda Heikki Kovalainen’in pole pozisyonunu alması ile baskı altında olduğunu kabul etti.

Whitmarsh "Evet baskı altındaydı. Kendisine koyduğu baskının altındaydı çünkü o kazanmak istiyor. Dürüst olmak gerekirse takım arkadaşının baskısı altındaydı çünkü Heikki onu çok zorluyor. Bu yüzden o kendi takım içerisinde baskı altında ancak olumlu bir şekilde." dedi.

Whitmarsh yarışın son bölümünde Hamilton’u yavaşlatmaya çalışmalarına rağmen onun yavaşlamak istemediğini söyledi.

Whitmarsh "İnanılmaz yol tutuşu vardı. Onu yavaşlatmaya çalışıyorduk ancak o yavaşlamak istemedi çünkü odaklanmasını, lastik sıcaklığını kaybedebileceğini düşünüyordu ancak gerekli olsaydı çok daha hızlı gidebilirdi." dedi.

“Whitmarsh "Galibiyet Hamilton'a Hız Kazandıracak"” için 0 yanıt

pınar birde şöyle bak olaya.ferrarinin 2 pilotla birden güçlü olması pilotların birbirinden puan çalması anlamına gelir.o zaman pilotlarda da mclaren avantajlı 🙂

Hiç olmazsa Hamilton hata yapmadı bu sefer. İşte Hamilton böyle olmalı. Böyle giderse Hamilton, McLaren'in de bizim de yüzümüz güler. Ayrietten Kovalainen de gelişiyor.

Bir Rai taraftari olarak Mclaren`i tebrik ediyorum, Silverstone`da Ferrari`lerin daha hizli olacagini dusunmustuk ama Mclaren daha hizliydi, araci gelistirme konusunda cok inatcilar ve takdiri hakediyorlar, tekrar tebrik ediyoruz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir