Kategoriler
Formula1

Webber: "Raikkonen'in Gelişi Alonso İçin İyi"

Son zamanlarda Raikkonen’in Ferrari’ye geçişinin Alonso’nun takım içerisinde pozisyonunu tehlikeye sokabileceği söyleniyordu.

Red Bull’un Avustralyalı pilotu Mark Webber ise Raikkonen’in Ferrari’ye gitmesinin Alonso için iyi olacağını söyledi.

“Fernando, Kimi’nin takıma gelmesine olumlu bakıyordur”

“Fernando sıralamalarda zorlanabilir, Kimi’nin gerisinde kalabilir. Ancak bu onun Cumartesi günlerinde gelişmesini, daha hızlı olmasını sağlar. Yarışta ise zaten Fernando harika bir iş çıkarıyor”

“Bence Fernando bu durumu, şampiyon bir pilot yani Kimi’ye karşı işini iyi yapmak için bir fırsat olarak görmelidir”

“Ferrari’nin artık her iki pilotunada eşit seviyede ilgi göstermesi gerekiyor. Pilotlarına karşı adil olmak zorundalar”

“Kimi’nin Ferrari’ye dönüşü taraftarlar içinde iyi olacaktır. Zevkli bir mücadele izleyebilirler. F1’in sadece takımlar mücadelesine değilde pilotlar arasındaki mücadeleyede ihtiyacı var”

 

 

“Webber: "Raikkonen'in Gelişi Alonso İçin İyi"” için 14 yanıt

Kimi de Nando da bulundukları hal itibariyle performans olarak üste ulaşmış vaziyetteler.Kim En üste çıkarsa o ipi göğüsler 🙂

2009 Brezilya'da Raikkonen'e yaptığını unutmadık , Hadi ordan yetenek fukarası , o araba kimde olsa 2.ci olur. Webber F1'in balonuydu …

muhtemelen sıralamalarda alonso çoğunlukla önde olur, ancak yarışlarda iş çok farklı oluyor kimi için..
sıralamalarda kiminin önde olduğu yarışlarda ise alonso dan önde bitirir zaten 🙂

Sıralama Kimi'nin zayıf tarafıdır, bencede çok ilginç olmuş.Kimi Ferrari de yarıştığı dönemde Yarışta Massa'nın önünde ise ona büyük fark atıyordu Massa ayak uyduramazdı Kimi'nin yarış performansına.Genellikle Alonso arka arkaya olduğu yarışlarda Massa ya büyük fark oluşturamiyor.Bende sıralamada Alonso nun biraz daha iyi olacağını düşünüp yarışda Kimi'nin sazı eline alacağını düşünüyorum.

Kimi bence kariyerinin doruk noktasına çıktı çok daha motive çok daha istekli Alonso ile buluşma noktalarının bu zamana denk gelmesi ayrı bir güzel.

Yanlış hatırlamıyorsam , Alonso hariç Pilotlar düzeyinde ALonso-Kimi ikilisi hakkında demeç veren ilk pilot.Weber in demeçlerini hep önemsemişsimdir , doğruları en azından bildiği doğruları söylemekten kaçınmayan bir pilot , arada sırada çenesi düşsede.Yarışda eskiden olsaydı Raikkonen için dediklerine katılırdım ama eski Raikkonen den farklı olarak istikrarlı sürüşleri var , bu özelliği Raikkoneni daha komple bir yarışçı yapmıştır. Alonso zaten öteden beri istikrarlı bir sürücü.
Özetle çok sıkı bir mücadele olacak ikili arasında ve ben zevkle bekliyorum.Her iki pilotunda özellikle sevdikleri pistlerde biribirlerine üstünlük kuracaklarını düşünüyorum ama sene sonunda Fenerbahça eski başkanı Ali Şen in tabiriyle ; iyi olan Raikonnen in kazanması dileğiyle…

"Fernando sıralamalarda zorlanabilir, Kimi'nin gerisinde kalabilir. Ancak bu onun Cumartesi günlerinde gelişmesini, daha hızlı olmasını sağlar. Yarışta ise zaten Fernando harika bir iş çıkarıyor"

sıralama: kimi
yarış:f.alans

benim için bu yeterli

Bütün Kimi – diaz haberlerinde bir şeylerden bahsediliyor, değiniliyor. (alt metin)
diazın bugüne kadar kimseye ispat edemediği bir şeyi şimdi kanıtlama şansı yakaladığı.
İspat edilecek şey: Üst düzey bir pilotu yenebilme.
Kendi hizmetkarlarının etrafında pervane olduğu Ferrari de.
Bu işin sonu çok hazin olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir