Kategoriler
Formula1

Alonso, Podyuma Dönmek İçin Çok da Aceleci Değil

Fernando Alonso kötü geçen 2008 sezonunda podyuma çıkmak için çok da aceleci olmadığını belirtti.

İspanyol pilot takım üyelerinin 2008 sezonunun 18 yarışlık takvimi bitmeden önce podyuma çıkabilmek için çok istekli olduğunu kabul etti.

Ancak Britanya’da yapmurlu yarışı 6. tamamladıktan sonra Alonso, podyuma çıkmanın öncelikli hedefleri olmadığını söyledi.

El Pais’e konuşan Alonso "Benim için bu fazla değerli değil."

"Benim sezon bitmeden başarmak istediğim markalarda 4.lüğü kazanmak." dedi.

Alonso ayrıca sezon ortasında podyumun ancak şans ile gelebileceğini söyledi.

Alonso "Red Bull’un Kanada’daki podyumunu şans faktörüne bağlayabiliriz. Daha sonra kötü sonuçlardan sonra Honda Silverstone’da roketler ile yarışmadı."

"Sakin olmalı ve puan kazanmaya devam etmeliyiz. Şanslı olduğunuz ve olmadığınız yıllar oluyor. Şu anda şampiyonluk için mücadele etmezken şanssız olmayı tercih ederim." dedi.

Alonso ayrıca Silverstone’da hatasız yarış çıkaran çok az pilottan birisi olduğu için memnun olduğunu da kabul etti.

“Alonso, Podyuma Dönmek İçin Çok da Aceleci Değil” için 0 yanıt

"ErhanF1" kardeşim; ben takımların gizli anlaşmalarını bilmiyorum. Yorumda yazdıklarım sene başında Adrian Newey'in ağızından çıkanlardır.

amacı belli takımın 4. olabilmesi için elinden geleni yapacaktır. yapıyorda. ah bide renault onun kadar kusursuz olsa(pilotaj bakımından). en azından stratejide.

Sen takımların gizli anlaşmalarına kadar biliyormuşsun da haberimiz yokmuş Onur. Demek Red Bull Ferrari ye yol verecekmiş. Benim bildiğim Ferrari motorunu Ferrari den yeterli destek göremedikleri için almayı bıraktılar (Malum Ferrari tüm kaynaklarını şampiyonluk için kullanmayı tercih ediyor). Basında çıkan buydu. Mercedes sadece motoru verip desteğini kesseydi McLaren kaçıncı sırada olurdu tahmin edin.

"Şanslı olduğunuz ve olmadığınız yıllar oluyor. Şu anda şampiyonluk için mücadele etmezken şanssız olmayı tercih ederim." Çok hoşuma gitti bu cümle.

Ayrıca "vega_nitro" kardeşim; Red Bull'un Ferrari motoru yerine Renault motorunu tercih nedenlerinden birisi Red Bull'a verilen motorun Ferrari'nin kullandığı motordan daha güçsüz olması ve diğer neden yarış sonlarına doğru eğer bir Ferrari aracı bir Red Bull aracının arkasında ise Red Bull'un arkasından gelen araca yol verecek olmasıdır. Anlatabildim değil mi kardeş?

Renault için motor verdiği Red Bull'a geçilip 4.lüğü kaptırmak acı bir şey olur. Ferrari'nin Torro Rossoya geçilmesi gibi bir şey demek bu zaten.

sanırsam alonsonun renoyla anlaşmasına göre podyum yapamazsa renodan ayrılma hakkı doğuyor eğer podyum yaparsa 2009 a kadar(tam emin değilim umarım doğrudur) kalmak zorunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir