Kategoriler
Formula1

Heidfeld Sıralama Sorununu Geride Bıraktığı İçin Mutlu

Nick Heidfeld, bu sene yaşadığı sıralama turları sorununu Britanya’da geride bırakmayı başardığı için oldukça mutlu.

Autosport’a konuşan Heidfeld "Evet bu hafta sonu gönlüm rahatladı ve özellikle sıralamalar çok iyi geçti."

"Yarış kesinlikle fantastikti. Bazı güzel geçişlerin ardından 2. olduk."

"Ancak sıralamaların önemli konuydu çünkü yarışlarım genelde iyi oluyordu. 2 yarış öncesinde Kanada’da da podyumdaydım bu yüzden herşey eskisi gibi kötü değil."

"Bu sene 3. kez podyuma çıktım. Liderin sadece 12 puan gerisinde şampiyonada 5.yim ve bu yaşadığım sorunlara rağmen iyi sayılır. Tüm sorunlara rağmen böyle iyi durumda olmak çok kötü değil." dedi.

Heidfeld amacının Kubica’ya daha yakın olmak değil, onu geçmek olduğunu da belirtti.

Heidfeld "Açıkçası Robert özellikle sıralamalarda benden daha iyiydi ve Magny Cours ve ardından Silverstone’da bazı şeyleri değiştirmeye başladık."

"Magy Cours’ta onun 0.06 sn gerisindeydim, Silverstone’da ise arkadan kayma sorunuma rağmen 0.02 sn."

"Arkada olmak benim hedefim değil ancak yaşayabileceğim yere yaklaşıyorum. Büyük gelişim gösterdiğimizi düşünüyorum." dedi.

“Heidfeld Sıralama Sorununu Geride Bıraktığı İçin Mutlu” için 0 yanıt

heidfeld çok kaliteli bir pilot zaten bize kalitesini ingiltere yarışında yaptığı ataklarla gösterdi GO BMW.:)) (yanlış hatırlamıyorsam bu sezon 3 kez 2 kişiyi aynı anda geçti)bunu başka yapan varmı acaba.:))))

Orası öyle Renault o yıl kazanan bir otomobildi. BMW diğerleri sorun yaşarsa kazanabiliyor. Fisichellaya da yüklenemiyorum çünkü takım arkadaşı Flavio nun gözbebeğiydi.

Frentzen e geçilmiş demek. O sayılmaz Frentzen emekli oldu 🙂 Fisichella ile birlikte hakkı yenilen bir pilot bence Heidfeld. İkiside daha iyi araçlar hakettiler geçen sezonlarda. Fisichella Renault da yarışma şansı yakaladı ama değerlendiremedi maalesef. Nick daha bu yıl yakaladı bu şansı ama bu seferde sıralama sorunu yaşadı.

Bu sezona kadar Frentzen'e geçildi, bu sezon ne olacağı belli olmaz. Ama ne olursa olsun birbirlerini zorlarlarsa kazanan BMW olur, bizde bunu istiyoruz tabiki 🙂

Heidfeld
2000 yılında Prost'ta Alesi ile aynı takımdaymış ikisi de 0 çekmiş.
2001de Sauberde Raikkonen ile yarışmış, Heidfeld 8. Raikkonen 10. olmuş.
2002de Sauberde Massa ile yarışmış. Heidfeld 10, Massa 13
2003te Sauberde Fretzenle yarışmış. Geçilmiş. Fretzen 11, Heidfeld 14.
2004te çok takım arkadaşı değiştirmiş. Geçmiş.
2005te Williams'ta yarım sezon yarışmış Webberin takım arkadaşı olarak. Webber 10. Heidfeld 11. oldu
Gerisini biliyorsunuz zaten…

Yanılmıyosam ilk kez bu sezon takım arkadaşının gerisinde kalıyor Nick. Raikkonen i bile geçmişti(gerçi o yıl Kimi nin çaylak sezonuydu) Sezonun 2. yarısında Nick bence Kubicadan daha iyi performans gösterecek.

Yine yeni yeniden 🙂 six hundreds = 0.06 sn, two hundreds = 0.02 sn 🙂 Lütfen ama 😛 Habere gelirsek Heidfeld için sezon bir manada yeni başlamış oldu, takım arkadaşından 10 liderlerden 12 puan geride, durum kötü sayılmaz, istikrarlı yarışlarıyla durumu dahada iyiye çevirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir