Kategoriler
Formula1

Coulthard "Başka Seride Yarışmaya Niyetim Yok"

David Coulthard, bu sezon sonunda Formula 1’i bıraktıktan sonra başka bir seride yarışma planlarının olmadığını söyledi.

İskoç pilot 15 sezonun ardından bu sezon sonunda uzun kariyerine son noktayı koyacak. Coulthard daha önce yaptığı açıklamada kaskını bırakmaya niyetli olmadığını belirtmişti ancak fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Hockenheim testlerinde konuşan Coulthard "Başka bir yerde yarışmaya niyetim yok. "

"Formula 1’den emekli oluyorum. 15 senenin ardından F1’den emekli olmak için doğru zamanın olduğunu farkettim. Red Bull’un takım olarak gelişmesine yardıma devam edeceğim."

"Kaskım bir köşede duracak ancak testlerde geri gelecek bu bakımdan çalışacak ve ben de aktif olacağım."

"Ancak gelecek sene bir yerde yarışmak için kimse ile görüşmelerim yok. Belki bir gün olur ancak şu an için bu şekilde fikirlerim yok."

"F1 pilotuyken başka bir yerde yarışmayı düşünmek çok komik. Söylentileri durdurmak ve takımın kararını vermesi için herkese fikrimi belirttim. Doğru olan buydu ve MotoGP’ye, kamyon yarışına ya da herhangi bir yere gitmiyorum." dedi.

Coulthard ayrıca F1’den emekli olmanın son kararı olduğunu ve geri dönme gibi bir niyetinin olmadığını söyledi.

Coulthard "Karar verirken seçeneklere ve fırsatlara bakarsınız. Dünyadaki en kötü şey fikir değiştirmek ve karar vermek."

"Ben karar verdim. Sezon sonunda bırakacağım ve hiç bir şey fikrimi değiştiremez çünkü fikrimi değiştirmem için bir neden yok. Bu sene bırakmamın nedeni gelecek sene 38 yaşına girecek olmam ve 15 seneyi tamamlamış olmam." 

"Şu durumda dünya şampiyonu olacak değilim. Hayatımda yapabileceğim başka şeyler var. Mutlu olmak için yarış pilotu olmanız gerekmiyor. F1’de olmadan önce de mutluydum."

"Tek fark F1’deyken daha önce para almadan yaptığınızı çok para alarak yapıyor olmanız. Çok iyi bir kariyerim oldu ve mutluyum." dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir