Kategoriler
Formula1

Alonso Tekrar Kokpite Geçtiği İçin Mutlu

Renault gelecek haftaki Almanya Grand Prixinin yapılacağı Hockenheim’daki test programında çalışmalara devam ediyor. İyi hava koşulları takımın ilerleme kaydetmesini sağladı ve test programında Nelson Piquet’den sorumluluğu alan Fernando Alonso takımdaki sürüşleri tamamladı.

İspanyol pilot gelecek haftaki yarış hazırlıklarına konsantre oldu ve 485 km ye eşdeğer olan 106 tur kaydetti. Aracın set-uplarını düzeltti, aero üzerine çalıştı ve araçta bir devirdeki frenler üstündeki istenen optimum seviyeyi bulmak için biraz fren testi yaptı.

Fernando Alonso "Bugün güzel bir gündü, yarış için bize yararlı bilgiler verecek turlar attık. Pistin koşulları iyiydi. pist kuru ve hava bulutluydu. Sabit hava sıcaklığına sahiptik, ki bu her zaman test için yararlıdır. Böylece araçta biraz ilerleme kaydettik fakat yarın(bugün) için daha yapılacak çalışmalar var." dedi.

Şef mühendis Christian Silk "Bugün bizim için verimli bir gündü, programımızın çoğunu tamamladık. Fernando aracın düzlükteki performansından oldukça mutluydu ve araç bu çerçevede dengeli görünüyordu. Sabah bazı fren testleri yaptık ve sonra şasi işine odaklandık. Süspansiyon set uplarını çalıştık ve bize ilginç sonuçlar veren bir parça aero testi yaptık." diye ekledi.

“Alonso Tekrar Kokpite Geçtiği İçin Mutlu” için 0 yanıt

herkes 1. lik için savaşır siz 4. mü olur 5. mi olu diyosunuz kusura bakmayın ama 4. yada 5. olmanın bu şartlarda hiç bir farkı yok sadece arabanın üzerine küçük numara yapıştırırlar

hakan kardeş reno 4.olmak için elinden geleni yapar buna eminim ama reno'nun istikrarı ve dayanıklılığı buna izin verirmi bilmiyorum ama diğer takımlarda(redbull hariç)istikrarsız reno bence bu yıl redbull ile 4.mücadelesi verir peki kazanırmı orası gerçekten muamma.:)

arkadaşım renault gibi bir takımın 4 olmak için ellerinden geleni yapıyorlar ayrıca renault 3 podyum fırsatınıda değerlendiremedi bunu unutmayın arkadaşlar ayrıca renault sezon başladığında çok gerilerdeydi alonso 9 başlamıştı hatırlayın arkadaşlar lütfen o zamandan bu zamana kadar o önde başlayan takımları geçti geldi arkadaşlar bmw veden sonra renault arkadaşlar honda bile podyum yaptı o2 ye zor kalanlar adamlar lütfen bunları göz önünde bulundurun saygılar arkadaşlar

Olur 4. neden olamasın. Ne Williams ne Toyota ne de Red Bull da istikrar yok. Bir yarış iyi bir yarış kötü. Gerçi Renault da istikrarsız. Biraz istikrarlı olan 4. olur. Ama 4. olmak için en büyük aday RedBull bana sorarsanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir