Kategoriler
Formula1

"Stig"in Alonso Olmadığı Doğrulandı

Çifte dünya şampiyonu Fernando Alonso, kendisi hakkında çıkan gizemli "Stig" karakteri olabileceği söylentilerini kabul etmedi.

Beyaz yarış tulumu ve sade kask giyen  Stig, İngiliz televizyon kanalı BBC’de arabalar hakkında yapılan televizyon programı "Top Gear"da çalışan yetenekli ve isimsiz bir test pilotu.

Renault takımı için çalışan 26 yaşındaki Fernando Alonso’nun Stig olduğu spekülasyonları sık sık gündeme geliyor.

stig_ingltere_811003843.jpgİngiltere yarış hafta sonu sırasında Stig’in Silverstone padokunda görülmesiyle birlikte  dedikoduların doğruluğu şüphe altına girdi.

Stig iki koltuklu Formula 1 aracı ile nemli Northamptonshire pistinde  birkaç tur atarken bu olay Alonso tarafından da izlendi.

Top Gear websitesine konuşan 19 yarış galibi Alonso "Aracın içinde kim varsa gerçekten çok iyi sürücü" dedi.

Alonso "Kim olduğu hakkında hiçbir fikrim yok fakat o kesinlikle eski F1 pilotudur." diye ekledi.

Stig’in lotoyu kazanan yolcusu yardım için yapılan açık artırmada sürüşü 70000 dolara aldı.

 

Stig’in Enzo İle Top Gear Test Pistinde Gösterisi

The Mighty Stig shows you the track.
yükleyen Kornak

“"Stig"in Alonso Olmadığı Doğrulandı” için 0 yanıt

Teoman Top Gear programını izlemediğin nasılda belli. Bu adam kapalı mekanda Toyota F1 kullandı. Renault F1 aracıyla test yapılan pistin rekorunu kırdı. Tek bir video ya bakıpta yorum yapmayın. Daha iyileri tabiki vardır ama sıradan bir sürücüde değil gibi geliyor bana. Boşuna Alonso nun Hamilton un Kovalainen in ismi geçmiyor dimi?

cok komik adamin biri beyaz tulum ve kask giyiyor ve milet efsane diye yutuyor video yu seyretdim DTM sürücüsü bile olabilir

Sürersin tabi sürersin. Sen çok bilgisayar oyunu oynuyosun galiba.

Stig de tam efsane oldu. Damon Hill dediler, Lewis Hamilton dediler, Alosno dediler hiçbiri çıkmadı. Ama adam gerçekten iyi bir sürücü.

Koenigsegg CCX le kaza yapmıştı. Sonradan çıkıp benden kaynaklanmadı bu arabaya spoiler takılması lazım demişti. Sonradan fabrika spoiler takmıştı ve adam pist rekorunu kırmıştı 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir