Kategoriler
Formula1

Rosberg Takım Değişikliğini Reddetmiyor

Nico Rosberg, Williams ile Formula 1 şampiyonu olmak istediğini ancak bu hedefine ulaşabilmek için başka takıma da geçebileceğini söyledi.

23 yaşındaki Alman pilotun seneye Williams ile kalması bekleniyor ancak Rosberg F1’de anlaşmaların gelecek için garanti olmadığını söyledi.

Sport Bild’in gelecek sene kesin olarak FW31’mi süreceğini sorması üzerine konuşan Rosberg "Anlaşmam var."

"Bu futbol gibi: Alman futbolcu Podolski’yi örnek alalım."

"Gelecek sene için Bayern ile anlaşması var ancak orada olacak mı?" dedi.

Rosberg’in adı geçen sene Mclaren’de Alonso’dan boşalan koltuk için çok anıldı ancak Alman pilot Williams ile 2009 sezonu sonuna kadar yarışması için imza atmıştı.

Rosberg konuşmasına şöyle devam etti:

"İlk olay Frank Williams. Eğer Frank beni bırakırsa bunu düşünmeye başlarım."

"Eğer şampiyonluğu Williams’da kazanamazsam bunun mümkün olacağı bir takıma gitmeliyim."

“Rosberg Takım Değişikliğini Reddetmiyor” için 0 yanıt

Bence senna-prost dönemi tekrardan başlayabilir fakat biraz sevecen bir şekilde ;gerçi alonso-hamilton muhabbetine de bir ara aynısını yazmıştım da olaylar başlangıçta iyi giderken sonradan farklılaştı

Ama benim bildiğim McLaren bu işi kesin gözden geçirir. Ansızın bir karar değişikliği yapabilir. Hamilton ile Rosberg in arasıda gayet iyi.

Rosberg in McLaren e yakışacağını daha önceki yazılarımda belirtmiştim. Gelmesini çok isterim. Yanlız Mclaren Heiki ile nasıl devam eder bilemiyorum. Görünüşe göre memnunlarda. Ama değişiklik yapmazlarsa. BMW Kubikayı göndermezse "Fernando ferrari de gibi" Heidfeld gider. Rosberg de BMW ye gider diye düşünüyorum. Reno olasılıgı pek olmaz gibi geliyor bana.

aslında nico haklı williams açıkçası çok rekabetçi bir takım değil yani kazanabilecek kapasitede nerde o eski williams BMW inş iyi bir yerlere gelir nico

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir