Kategoriler
Formula1

Vettel, 'Schumacher' Benzetmeleri Karşısında Soğukkanlı

Sebastian Vettel, kendi evinde yapılacak Hockenheim yarışı öncesi ‘geleceğin Michael Schumacher’i olarak nitelendirilmesi karşısında soğukkanlılığını koruyor.

Vettel ilk dört yarışı tamamlayamasa da Monako ve Kanada’da aldığı puanlarla insanları etkilemeyi başardı. O, geleceğin yıldızı ve vatandaşı Michael Schumacher’in varisi olarak görülüyor. Ancak 21 yaşındaki Alman pilot bu karşılaştırmaları hafife alıyor.

"Ben önemsemiyorum. Kendi hedefim var. Her yarışta her turda yapabileceğimin en iyisini yapmak istiyorum. Bunun yanında kimsenin ‘iyi yaptı’, ‘kötü yaptı’ demesine ihtiyacım yok."

"Eğer birisi size iyi olduğunuzu söylerse belki mutlu olursunuz. Ancak bu, bir sonraki tur için size yardımcı olmaz. Eğer kötü olduğunuzu söylerlerse ve doğruyu söylüyorlarsa, belki öğrenmeniz gereken şeyler vardır fakat yine de insanların söylediklerine fazla kulak asmamak önemlidir. Yoksa yolunuzu kaybedersiniz."

Vettel, yarışmaya başlamasının üzerinden 12 ay geçmişken hayatında çok fazla şeyin değişmediğini de ekledi.

"Hayatım çok fazla değişmedi. Çok nadir tanınıyorum. Hâlâ aynı insanım. Boş zamanım olduğunda, arkdaşlarımın yaptığı şeyleri yapmaktan hoşlanıyorum. Arkadaşlarla ilişkiyi sürdürmek çok kolay ve bu önemli."

"Hamburg ya da Londra’da okurken arkadaşlarım Milan’daydı. Şimdi de onun gibi. Uzaklık fazla ama onları gördüğümde futbol oynamaktan hoşlanıyorum. Onlar bu konuda benden daha iyiler ve benim sahadayken işe yaramaz olduğumu söylüyorlar."

 

“Vettel, 'Schumacher' Benzetmeleri Karşısında Soğukkanlı” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir