Kategoriler
Formula1

Renault Yeni Motorlar İçin Daha Fazla Mühendis Atayacak

“2014 motorları çok daha karmaşık, çünkü çok fazla parçası var. Planımız takımlarımızla görüşüp onlara fazladan bir teknisyen daha göndermek. Bu tamamen güç ünitesinin karmaşıklığı yüzünden.”

Son 2 yıldır Renault yeni V6 turbo ve doğrudan enjeksiyonlu motorlar için hazırlanıyor. Renault’nun bu konuda tecrübesi çok yüksek, ancak öğrenme süreci artık daha uzun.

“Burada bir mücadele var. Elbette bizim çocuklar yarış motorları hakkında ciddi bilgiye sahipler, ancak bir turbo şarjlı ünitenin çalışma şeklini öğrenmeleri gerekiyor. Onlarla çok uzun süre önce çalışmıştık ve önceki atmosferik motorlardan çok farklılar.”

“Elbette biz mühendisler bu şeyleri okuldayken öğrendik, ancak kış arasında çok daha fazla öğrenmemiz gereken şey olacak.”

Yazar Murnout

Lütfen trolleri beslemeyin, yalnız bırakın!

Her kötü davranışı kurallarımıza ekleyemeyiz. Yorum göndermeden önce kendinize "Bu kabul edilebilir mi?" diye sormalısınız. Eğer cevap "Hayır" ise, muhtemelen kurallarımıza uymuyorsunuzdur.

“Renault Yeni Motorlar İçin Daha Fazla Mühendis Atayacak” için 0 yanıt

Renault Yeni Motorlar İçin Daha Fazla Mühendis Atayacak

…Remi Taffin Formula 1'in yeni motorlarının karmaşıklığı sebebiyle 2014'te takımlara fazladan bir mühendis daha vereceğini açıkladı.

"… Planımız takımlarımızla görüşüp onlara fazladan bir teknisyen daha göndermek…"

Mühendis mi teknisyeni mi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir