Kategoriler
Formula1

Resmi – Vettel 2009'da Red Bull İle Yarışacak

Milton Keynes kökenli Red Bull takımı, gelecek sene Mark Webber’in yanında yarışacak olan ismin Sebastian Vettel olacağını açıkladı.

Alman pilot, Toro Rosso’da gösterdiği bazı etkileyici sürüşlerin ardından sürekli Red Bull koltuğu için en büyük aday olarak gösterilmişti.

David Coulthard’ın emekli olacağını açıklamasının ardından Red Bull çok zaman geçirmedi ve Vettel’in 2009’da kendileri ile yarışacağını bugün Hockenheim’de duyurdu.

Vettel Formula 1’de henüz ilk tam sezonunu geçiriyor ancak daha şimdiden bir çok takımı etkilemiş durumda.

21 yaşındaki pilot ilk yarışına geçen sene Amerika GP’de BMW Sauber ile çıktı. Daha sonra Toro Rosso’da Macaristan yarışından sonra yarışlara çıktı.

Vettel, geçtiğimiz sene yağmurda güvenlik aracı arkasındayken 3. sırada giderken önündeki Red Bull pilotu Mark Webber’e vurması ile manşetlerde yer almıştı ancak daha sonraki yarış Çin’de de güçlü performans göstermiş ve 4. olmuştu.

Toro Rosso’da boşalan koltuğa kimin geçeceği hakkında henüz bir açıklama yok.

“Resmi – Vettel 2009'da Red Bull İle Yarışacak” için 0 yanıt

ferrariye geçmezki adam redbull un tapulu malı gibi birşey…ilerde mclarene gelmesini isterim ama içimde bir his gelecekte ferrari adına yarışacak bu çocuk diyor…

çok akıllı bir hamle..
vettel gibi çok yetenekli, geleceğin şampiyon adayı bir pilotu kaçırmadılar. başka bir pilot olsaydı sezon sonuna kadar beklerlerdi kesinlikle…
tebrikler vettel
tebrikler redbull
güle güle coultard 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir