Kategoriler
Formula1

Horner: "Alonso için Doğru Zaman Değildi"

Christian Horner, gelecek yıl Fernando Alonso’yu takıma katmak için doğru zaman olmadığını söyledi.

Takım bugün 2009’da David Coulthard’ın yerine genç pilot Sebastian Vettel’in geçeceğini açıklayarak Fernando Alonso spekülasyonlarına da son vermiş oldu.

Horner, çifte dünya şampiyonluğu bulunan pilotun takımın mevcut durumu nedeniyle, takım için bir seçenek olmadığını söyledi.

"Sebastian, yıllardır Red Bull genç sürücü prgoramının bir üyesiydi ve potansiyelini gösterdi."

"Bu yüzden David emekliliğini açıkladıktan sonra, onun yerine Sebastian’ı geçirmek bizim için kolay ve doğal bir karar oldu."

"Fernando harika bir sürücü. Ona çok büyük saygı duyuyorum. Bence, dünyadaki en iyi üçün içinde fakat Red Bull Racing ve onun için zamanlama doğru değil."

Horner aynı zamanda Red Bull’un Vettel ile anlaşmasaydı yalnızca Alonso’yu düşüneceğini de açıkladı.

"Bizim için Sebastian’dan başka göz önünde tutulacak kişi Fernando’ydu. Ama söylediğim gibi böyle bir ilişki için doğru zaman henüz değil."

 

“Horner: "Alonso için Doğru Zaman Değildi"” için 0 yanıt

Çetin Köprücü eğer dediğin gibi olsaydı "alonso mükemmel bi pilot.ona saygı duyuyorum ama alonso ve red bull için henüz zamanı değil" derdi. bunlara ek olara bide "bence en iyi üçün içide olan pilot" demesine gerek yoktu yani.burdan sonrası abartıya kaçmış olmazmıydı sencede.

Bence "hayır istemeyiz" veya "alamyızki" demek yerine,saygılı olmak,kırıcı olmamak adına konuşarak pozitif tarafatan açıklama yapıyorlar.

İşin içinde olan ve f1 i her anlamda bilen bir alonso hayranı daha.adamlar takımlarını alonso ya layık görmüyolar. honda da aynı şeyleri söylemişti. ne pilotmuş be.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir